چکیده پروژه : سنتز سونوشیمیایی نانوهیبرید 〖Cu〗_2 o/MoO_3 برای حذف موثر رنگ های آلی از محیط های آبی (کد پروژه 249)

در این تحقیق دو رنگ آنیونی (راکتیو قرمز و راکتیو زرد 84) توسط روش جذب سطحی به کمک فاز جامد مغناطیسی، جذب کردیم. نانو ذرات مگنتیت توسط روش سونوشیمیایی سنتز و تکنیک¬های الگوی پراش پرتو ایکس و طیف تبدیل فوریه مادون قرمز و میکروسکوپ الکترونی عبوری شناسایی شدند. پارامترهای موثر (Ph محلول، زمان تماس، دما) مورد بررسی قرار گرفتند. بیشترین مقدار حذف آلاینده برای رنگ RY84 در غلظت 10 mgl^(-1) برابر 100% و این مقدار در غلظت 20 mgl^(-1) برابر 94% می باشد، مقدار درصد حذف آلاینده برای رنگ RR در غلظت 10 mgl^(-1) برابر 93% می باشد.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : سنتز سونوشیمیایی نانوهیبرید 〖Cu〗_2 o/MoO_3 برای حذف موثر رنگ های آلی از محیط های آبی (کد پروژه 249)

آب مهم ترین ماده حیاتی است که جایگزینی آن به هیچ صورت دیگری امکان پذیر نمی¬باشد. گرچه بیش از سه چهارم سطح کره زمین را آب فرا گرفته است، لیکن سهم اندکی از آب¬های موجود برای مصارف خوراکی، بهداشتی و کشاورزی قابل استفاده می¬باشد. از کل منابع آبی حدود 3/97 درصد در اقیانوس¬ها، 1/2 درصد به صورت یخ های قطبی و 6/0 درصد در دریاچه¬ها، رودخانه¬ها و آب¬های زیرزمینی موجود است. از این میان تنها حدود 26/0 درصد از کل آب¬ها شیرین و قابل شرب است. متأسفانه در کنار کاهش تدریجی ذخایر آب قابل استفاده، آلودگی¬های م.ختلف هم پیوسته بر مشکلات آب اضافه می¬شود. دو دلیل منجر به آلودگی آب می¬شوند: اولاً آب یک حلال بسیار خوب است و به آسانی مواد آلاینده را در خود حل می¬کند. ثانیاً فعالیت¬های انسانی منجر به آلودگی آب می¬شوند. آلاینده¬ها بسیار متنوع هستند و از منابع مختلف و راه¬های گوناگون وارد آب می¬شوند. اثرات آلودگی نیز بستگی کامل به نوع و مقدار ماده آلوده¬کننده دارد. مواد مهم آلوده¬کننده آب شامل کودهای شیمیایی مورد استفاده در کشاورزی، مواد شوینده، زباله¬های رادیواکتیو، پلاستیک¬ها، فلزات سمی، ترکیبات آلی و رنگ¬ها می¬باشند.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: سنتز سونوشیمیایی نانوهیبرید 〖Cu〗_2 o/MoO_3 برای حذف موثر رنگ های آلی از محیط های آبی (کد پروژه 249)

4.3 از 5 ( 47 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
1.47 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
سيدمحمد رضا عزيزي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.0
47 total
5 17 
4 15 
3 15 
2 0 
1 0 
4.8
Votes : 23