مروری بر مبدّل های حرارتی فشرده (کد پروژه 25)

تاریخ ثبت :
20 خرداد 1397
ثبت کننده :
4.2
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : مروری بر مبدّل های حرارتی فشرده (کد پروژه 25)

برای بررسی دقیق و مهم مبدّل  های حرراتی ، لازم می باشد که ضرایب بی بعد انتقال حرارت سطوح انتقال حرارت را بدانیم . در اینجا شما را با ضریبی به نام ضریب کالبرن j  ، که بر اساس عدد Re  ، تعریف می گردد ، آشنا می کنیم . برای بدست آوردن ضرایب انتقال حرارت بین سطوح انتقال حرارت و سیّال ها از روش single-blow استفاده می گردد . در این روش از یک جریان سیّال با نرخ ثابت استفاده می گردد و آن را از میان یک هسته ی آزمایشی عبور می دهیم . عمده مشکل این روش آن می باشد که بسیار به روش ریاضی که برای محاسبه عدد کالبرن استفاده می گردد ، وابسته است .

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : مروری بر مبدّل های حرارتی فشرده (کد پروژه 25)

در این پروژه سعی شده است که ایده ها و مفاهیم صنعتی پیرامون مبدّل  های حرارتی فشرده ( CHEs )  که در طی ده سال اخیر ارائه گردیده است ، مطرح کند . توسعه و کاربرد مبدّل  های حرارتی فشرده را می توان در قسمت های گوناگونی مشاهده کرد ، در اتومبیل ها ، در صنایع هواپیمایی ، در مصارف خانگی ، در صنایع شیمیایی و آلی ، در یخچال ها و ... . امروزه از انواع گوناگون این مبدّل  ها می توان در شرایط مختلف فرآیندی همچون در دماها و فشار های بالا ، کار با مواد خورنده و چسبنده و ... استفاده کرد . در این پروژه نیز سعی شده است که شرایط عملیّاتی و جنس مواد به کار برده شده در ساخت این چنین مبدّل  ها و کاربرد های صنعتی آن ها مطرح گردد . آنچه که مهم است این است که بیشتر مبدّل  های حرارتی که در ایران استفاده می گردد ، مبدّل  های حرارتی پوسته و لوله می باشد و این به نوبه خود باعث اتلاف هزینه زیادی در صنایع می گردد و مهندسین طرّاحی کشورمان باید به سمتی حرکت کنند که در پالایشگاه ها از این نوع مبدّل  ها استفاده کنند . البته این نکته را نیز باید ذکر کنیم که پالایشگاه اصفهان چند سالی است به جای 8 مبدّل  های حرارتی پوسته و لوله مورد استفاده در واحد آیزوماکس از مبدّل  حرارتی Packinox ، که یک نوع مبدّل  حرارتی پوسته و لوله می باشد استفاده می کند ، به امید روزی که در تمامی صنایع شیمیایی و پالایشگاهی ایران از این نوع مبدّل  ها استفاده گردد . امیدوارم که این نوشته برای شما ، دوستان عزیز مفید واقع گردد


0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: مروری بر مبدّل های حرارتی فشرده (کد پروژه 25)

4.2 از 5 ( 44 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
تعداد صفحات فایل pdf :
133 دارای فایل ورد
حجم فایل اصلی :
35.87 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
نرگس نجفي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
3.9
44 total
5 15 
4 11 
3 18 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23