سلول های خورشیدی مدرن (کد پروژه 251)

تاریخ ثبت :
04 تیر 1397
ثبت کننده :
4.8
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : سلول های خورشیدی مدرن (کد پروژه 251)

با توجه به اهمیت استفاده از انرژی های پاک و تجدید پذیر و نیز تلاش جهانی برای کنار گذاشتن سوخت های فسیلی، انتخاب یک روش نوین و پربازده با هزینه راه اندازی پایین برای تامین انرژی در جهان امروز ضروری است. در بین همه انرژی های تجدید پذیر موجود، انرژی خورشیدی از مهمترین انرژی های تجدید پذیر محسوب می شود. ساخت سلول های خورشیدی که از نیمه رساناها ساخته می شوند برای تامین جریان الکتریسیته از نور خورشید، یکی از راه های تامین انرژی است اما بازده سلول های خورشیدی فعلی پایین تر از حد انتظار است. استفاده از روش های مختلف نظیر ساخت سلول های خورشیدی حساس شده با رنگ و یا سلول های خورشیدی پوشش داده شده به کمک نانوپوشش ها از جمله راهکارهایی برای افزایش بازده سلول های خورشیدی است. در این پروژه لایه نشانی نانوپوشش نقره بر روی زیرلایه سلول خورشیدی تشکیل شده از کادمیوم سولفور و کادمیوم تلورید، در جهت افزایش بازده مورد بررسی قرار گرفته است. لایه نشانی نانوذرات نقره بر روی سلول خورشیدی به کمک دستگاه اسپاترینگ صورت گرفته است. نتایج حاصل از این پروژه نشان دهنده افزایش بازده سلول های خورشیدی به کمک این پوشش دهی است.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : سلول های خورشیدی مدرن (کد پروژه 251)

ما درباره منبع انرژی که از 5 میلیارد سال پیش تا کنون وجود داشته صحبت میکنیم. منبعی که پیشینه تاریخی بشر را مورد چالش قرار می دهد. انرژی خورشید به اندازه کافی مناسب است که حیات بتواند بر روی زمین ادامه پیدا کند. همچنین انرژی مورد نیاز بشر را برای یک زندگی لذت بخش فراهم می کند. تمام آنچه که ما انسانها باید انجام دهیم این است که انرژی مورد نیاز خود را به گونه ای صحیح استخراج کنیم. آیا این کار آسان است؟ باید آن را امتحان کنیم. این امتحان منجر به یک همت و تلاش برای تحقیقات بر روی سلول های خورشیدی منجر شده است. ما شاهد توسعه صنایع گوناگون در کشورهای صنعتی و در حال توسعه بوده ایم. اما هرگز فکر کرده ایم که این صنایع چگونه نیرو مند شده اند؟ من احساس می کنم که فقط منابع انرژی های تجدید پذیر آینده ما را تشکیل می دهند. حتی بعضا گفته می شود که جنگ های آینده بر سر امکانات انرژیک باشد. نیاز به انرژی بطور جدی یکی از مهم ترین موضوعات و ضروریات هر ملتی می باشد. انرژی خورشیدی بدلیل در دسترس بودن و آسانی استفاده بطور برجسته ای خارج از محدوده بررسی نیروهای تجدید پذیر قرار گرفته است. تولید انبوه با چالش های زیادی روبرو است. سلول خورشیدی نیروی تابشی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند. این توضیحات جهت معرفی نوع خاصی از سلول خورشیدی به نام CIGS بیان شده است.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: سلول های خورشیدی مدرن (کد پروژه 251)

4.8 از 5 ( 49 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
3.54 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
نرگس مسلمي زاده مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.0
49 total
5 17 
4 17 
3 15 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23