چکیده پروژه : مطالعه و بررسی روش دی ولکانیزاسیون در بازیافت لاستیک (کد پروژه 252)

امروزه با رشد صنعت خودرو سازی تولید لاستیک و بازیافت آن از اهمیت صنعتی و زیست محیطی برخوردار است. لاستیک دارای منشا طبیعی و مصنوعی است که در گذشته لاستیک طبیعی (NR)را عمدتا از درخت شیرابه ساز هوا براسیلینس (Hevea Brasiliensis) ایجاد می کردند .لاستیک طبیعی یک ماکرو مولکول غیر قطبی است ولی لاستیک مصنوعی (EPDM) پلیمری از اتیلن پروپیلن و یک دی ان است . لاستیک EPDM مقاومت خوبی به گرما و اکسیژن نشان می دهد. لاستیک EPDMدربین لاستیک های سنتزی از زمانی که معرفی شده است ، نوع الاستومری آن بیشترین رشد تولید را به خود اختصاص داده است . دلیل آن مقاومت در برابر ازون در مقایسه با لاستیک NR و دیگر لاستیک های سنتزی است.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : مطالعه و بررسی روش دی ولکانیزاسیون در بازیافت لاستیک (کد پروژه 252)

ولکانیزاسیون فرایندی است که طی آن بین زنجیره های پلیمر اتصالات شیمیایی ایجاد میگردد. در واقع ولکانیزاسیون به این معنی است که گوگرد در حضور گرما قادر است زنجیره های لاستیک را به هم پیوند دهد و آن را به ماده ای با خواص لاستیک خوب تبدیل کند . یک پلیمر که دمای انتقال شیشه ای پایینی دارد و نرم می باشد هر شکلی که به آن بدهیم را از دست می دهد پس نمی توان آن را به شکل خاصی در آورد ولی بوسیله ولکانیزاسیون می توان هرشکل دلخواهی را به آن داد. صنعت ، لاستیک الاستومری را می پذیرد به شرطی که به نحوی بتوان آن را شبکه ای کرد. با توجه به افزایش تولید روز افزون لاستیک ، باید به بازیافت آن توجه خاصی کرد و با توجه به اینکه لاستیک پخت شده ساختار شبکه ای سه بعدی دارد به راحتی قابل تجزیه نمی باشد بنابراین بازیافت لاستیک مساله مهمی است ، و نه تنها مشکل آلودگی محیط زیستی بلکه برای ذخیره مواد خام مهم است ، یکی از روش های بازیافت دی ولکانیزاسیون است. دی ولکانیزاسیون به سه روش فیزیکی ، شیمیایی و بیو لوژیکی انجام می شود. روش های متعددی برای دی ولکانیزاسیون لاستیک چه از نوع طبیعی یا مصنوعی قابل استفاده است. همچنین نتایج نشان می دهد که با افزایش لاستیک احیا شده به لاستیک اصلی خواص مکانیکی ضعیف تری به دست می آید. همچنین تفاوت بازیافت لاستیک NR نسبت به لاستیک EPDM ، ولکانیزاسیون لاستیک EPDM به شرایط سخت تری برای دی ولکانیزاسیون نیاز دارد . در واقع انرژی مورد نیاز برای شکست پیوند های عرضی مونوسولفیدی برای لاستیک EPDM %20 بیشتر است. با مطالعه این پروژه متوجه می شوید که دی ولکانیزاسیون در روش های مختلف به پارامترهای گوناگونی وابسته است که مهمترین آن ها دما ، زمان و غلظت عامل احیا است . در روش دی ولکانیزاسیون مکانیکی –شیمیایی نیروی برشی نیز نقش موثرتری دارد که هدف نهایی در فرآیند دی ولکانیزاسیون استفاده از لاستیک احیا شده است برای داشتن خواص مکانیکی مطلوب باید لاستیک دی ولکانیزه دارای کسر سل بالا دانسیته پایین و ویسکوزیته مونی قابل قبولی باشد به طوری که قابلیت فرآیند پذیری مجدد را داشته باشد و از طرف دیگر کمترین آسیب به زنجیره اصلی وارد شود.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: مطالعه و بررسی روش دی ولکانیزاسیون در بازیافت لاستیک (کد پروژه 252)

4.3 از 5 ( 50 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
7.39 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
فاطمه نورا كسائي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
3.8
50 total
5 13 
4 16 
3 21 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23