چکیده پروژه : بررسی حذف نیترات و فسفات از آب با جاذب چیتوسان (کد پروژه 253)

ترکیبات نیترات و فسفات از عوامل آلاینده منابع آب هاي زیر زمینی هستند که در سال هاي اخیر میزان متوسط آن ها در آب هاي زیر زمینی به علت گسترش انواع فاضلاب های شهری، صنعتی و کشاورزی رو به افزایش است. متداول ترین منبع ورود نیترات به منابع آب شامل کاربرد کود شیمیایی و کودهاي حیوانی در کشاورزي، پساب تصفیه خانه هاي فاضلاب، تجزیه بقایاي حیوانی و گیاهی در زمین، دفع غیر بهداشتی زاید جامد و استفاده از چاه هاي جذبی براي دفع فاضلاب است.این تحقیق به منظور معرفی جاذب چیتوسان وافزایش آگاهی کاربردهای این جاذب در فرآیند جذب سطحی در جهت حذف آلاینده های فسفات و نیترات از آب می باشد. جاذب چیتوسان در انواع مختلفی وجود دارد که بسته به شرایط مهمی از قبیلpH ، دما، غلظت، مقدارجاذب، مدت زمان تماس، نوع سنتیک واکنش و نوع ایزوترم جذب می تواند دارای ظرفیت جذب متفاوتی باشد. روش فرآیند جذب سطحی بااستفادهاز جاذب چیتوسان می تواند به عنوان گزینه ای مناسب برای حذف آلاینده هایی مانند فسفات و نیترات باشد که نسبت به روش های دیگر بسیار ارزان قیمت و مقرون به صرفه است.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : بررسی حذف نیترات و فسفات از آب با جاذب چیتوسان (کد پروژه 253)

نیترات (NO3-)یکی از آنیون های معدنی است کهازاکسیداسیون نیتروژن حاصل می شود. این ماده یکی از عناصر بسیار ضروری برای سنتز پروتئین در گیاهان است و نقش مهمی را در چرخه نیتروژن دارد، نیترات از طریق اکسیداسیون طبیعی تولید و بنابراین در تمام محیط زیست یافت می شود]۲[. فاضلاب های شهری، صنعتی، مواد دفعی حیوانی و گیاهی در شهرهای بزرگ که دارای نیتروژن آلی هستند به خاک دفع می شوند. دراثر فعالیت میکروارگانیزم های خاک، نیتروژن آلی به یون آمونیوم (NH4+)تبدیل می شود. خاک توانائی نگهداری این ترکیب رادر خود دارد اما به مرور طی پدیده دیگری بخشی از یون آمونیوم ابتدا به نیتریت و سپس به نیترات تبدیل می شود .لایه سطحی خاک قادر به حفظ و نگهداری این دو ترکیب نبوده و در نتیجه نیتریت و نیترات به آب های زیر زمینی راه می یابند]۲[. نیتریت حاصل از احیای نیترات معدنی وآلی پس از ورود به سیستم گردش خون آهن هموگلوبین ۱ رااکسید نموده واز ظرفیت (II) به ظرفیت(lll)تبدیل می کند که در نتیجه هموگلوبین به متهموگلوبین۲ تبدیل می شود و ظرفیت اکسیژن رسانی بسیارکمتری از هموگلوبین دارد و در نتیجه به بافت ها اکسیژن کافی نمی رسد. بعداز مدتی رنگ پوست (در ناحیه دور چشم و دهان ) به تیرگی می گراید واز این رو به آن سندرم بلو بیبی 1`۳ می گویند. مطالعات انجام شده در کلمبیا نشان داده که رابطه معنی داری بین شیوع سرطان معده و غلظت نیترات درآب آشامیدنی برداشت شده از چاه ها وجود دارد . در حال حاضر، محققان بر حذف آلاینده های مختلف شامل فلزات سنگین، رنگ ها، زباله مخرب زیستی، نیترات و فسفات، رسوب، گرما، فلوراید، موادشیمیایی سمی، آلاینده های رادیواکتیو، داروها و محصولات شخصی خطرناک تمرکز کرده اند
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: بررسی حذف نیترات و فسفات از آب با جاذب چیتوسان (کد پروژه 253)

4.6 از 5 ( 51 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
2.65 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
سيدجواد نبوي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.1
51 total
5 23 
4 12 
3 16 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23