چکیده پروژه : روش های نوین جهت جلوگیری از خوردگی در تاسیسات نفتی (کد پروژه 254)

همزمان با پیدایش سازه های فلزی در صحنه زندگی انسان و استفاده پیوسته و مستمر از سنگ معدن برای تبدیل به فراورده ، خوردگی سایه به سایه این محصول دست ساز بشر را دنبال نموده است . خوردگی بصورت یک عارضه صد در صد طبیعی و اقتضای طبیعت و نه از سر کین تا انهدام کامل سازه های فلزی لحظه ای از تلاش دست بر نمی دارد .مقابله با خوردگی به منظور: حفظ منابع طبیعی، جلوگیری از آلودگی زیست محیطی، افزایش عمر و کارآیی سازه های فلزی ، داشتن توجیه اقتصادی می باشد. امری ضروری و بدیهی می باشد . از این رو انسان تلاش می کند تا در صرف انرژی حداکثر بازدهی و حداقل تلفات و ضایعات را داشته باشد . لذا ضرورت دارد کارشناسان فن خوردگی در گستره صنعت نفت گردهم آمده با تدوین مقررات و دستورالعمل های کارآ و همگون به کمک سازه های فلزی بشتابند.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : روش های نوین جهت جلوگیری از خوردگی در تاسیسات نفتی (کد پروژه 254)

از زمانیکه انسان دست به استحصال فلز از معادن زد و به ساخت ادوات فلزی وسائل و ابزار پرداخت با مسئله خوردگی بطورملموس مواجه شد. حتی قبل از تولید فلز، بشر از ادوات و ابزاری استفاده میکرده است که در معرض خوردگی قرار داشته اند . مثلاً وقتی دو سنگ آسیاب بر روی هم حرکت می کردند .بعلت پدیده سایش ERRISION دچار خوردگی می شدند اما به وضوح میتوان ادعا کرد که پدیده خوردگی با فلز و مشخص تر از همه فلزات با آهن گره خورده است .َ در طبیعت فلز بصورت خالص وجود ندارد بلکه ازترکیبات مختلف همان فلز استحصال می گردد. ازلحظه ایکه فلز خالص فراهم گردد مبارزه تن به تن و رویارویی طبیعت با بشر آغاز می گردد. طبیعت فلز را بصورت ترکیبات اولیه می خواهد و انسان نیز فلز را به حالتی که مورد نیاز و مصرف او است نگه می دارد و تضاد و تناقض از اینجا ناشی می شود . CORRODE یک واژه یونانی به معنی قطعه قطعه شدن و مضمحل شدن است که CORROSION یعنی خوردگی از آن مشتق شده است . پدیده خوردگی یکی از معضلات تکنولوژیک جهان صنعت است که بر روی فلزات و سازه های بتنی ایجاد می شود و در اصطلاح عامه خوردگی را بنام \\\\\\\" زنگ زدگی\\\\\\\" می شناسند . مسائل و مشکلات خوردگی نه تنها درواحد های صنعتی که در مواردی از زندگی روزمره نیز ملموس و قابل ملاحظه است . تاثیرات این پدیده در ساختمان ها ، راهها ، وسایل نقلیه ، لوله های آب، گازو ... موجب اتلاف سرمایه های هنگفتی می شود . اتلاف مواد و مصالح ، کاهش بازدهی ، آلودگی محصولات ، افزایش هزینه های تعمیراتی توقف عملیات و ازدیاد هزینه های پرسنلی را می توان از اثرات مهم ناشی از خوردگی دانست
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: روش های نوین جهت جلوگیری از خوردگی در تاسیسات نفتی (کد پروژه 254)

4.5 از 5 ( 52 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
تعداد صفحات فایل pdf :
140 دارای فایل ورد
حجم فایل اصلی :
12.25 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
محمدرضا آبيان مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
3.8
52 total
5 15 
4 14 
3 23 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23