چکیده پروژه : بررسی روش های فرایندی تولید انواع چسب بویژه چسب های پلیمری (کد پروژه 255)

چسب ها به عنوان شاخه ای پر اهمیت و رو به توسعه در صنعت پلیمر مطرح بوده و با گسترش مرزهای علوم و فناوری هر روزه در حوزه کاربری جدیدی عرضه می شوند.برخلاف بیشتر شیوه های رایج اتصال،چسب کاری مزیتی بارز و چشمگیر را ارزانی می دارد.این مزیت در گستردگی سطح پیوند میان انواع مختلف مواد و مصالح نهفته است.افزون بر این،چسب کاری یگانه شیوه مقرون به صرفه تولید بسیاری ازکالاها مه شمار می آید.در این مطالعه به بررسی انواع مختلف چسب ، فرایند چسب کاری و چگونگی تولید چسب های پی وی سی پرداخته شده است.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : بررسی روش های فرایندی تولید انواع چسب بویژه چسب های پلیمری (کد پروژه 255)

هنگامی که اتصال دو سطح به یکدیگر مدنظر باشد ضرورت ایجاب میکند که انها را با وسایل مکانیکی به یکدیگر بسته ودر موقعیت مناسب برای اتصال قرار دهیم سپس به شیوه های گوناگون انها را به یکدیگر متصل سازیم.اتصالات بر دو دسته اند: 1)اتصالات ثابت(دایمی)که در انها پس از متصل ساختن قطعات دیگر امکان جدا ساختن وجود ندارد مگر با از بین بردن اتصال که این خود لطمه ای جدی را به قطعات وارد می سازد.نمونه بارز اتصالات ثابت(دایمی)را جوشکاری،لحیم کاری،پرچکاری و چسب کاری تشکیل میدهند. 2)اتصالات جداشونده(موقت)که در انها با بازکردن وسابل اتصال،میتوان به سرعت و بدون انکه کوچکترین اسیبی به قطعات متصل شده وارد شود انها را از یکدیگر جدا ساخت.مصداق گویای اتصالات جدا شونده(موقت)را پیچ کردن و اتصال با وسایلی مانند پین،خار،میخ،فنر و خارهای فنری تشکیل میدهند. چسب ها که مواد چسبنده و مواد طبیعی یا مصنوعی تشکیل شده اند اتصال مواد همجنس یا ناهمجنس را میسر میسازند.به موجب تعریف،چسب عبارتست از ماده ای که پس از مالیده شدن به سطوح قطعات(که سطوح چسب خور نامیده میشوند)و متصل ساختن انان با وسایل مکانیکی و اعمال فشار(و در مواردی نیز اعمال گرما)،پیوند محکمی را تشکیل میدهد که از جداشدن انان جلوگیری به عمل می اورد.به نیرویی که قطعات اتصال یافته با چسب را به یکدیگر متصل میکند و از جدا شدن انان ممانعت به عمل می اورد لفظ چسبندگی اطلاق میشود.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: بررسی روش های فرایندی تولید انواع چسب بویژه چسب های پلیمری (کد پروژه 255)

4.8 از 5 ( 36 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
3.00 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
محمد هاشمي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
3.8
36 total
5 9 
4 10 
3 17 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23