راهکارهای بهینه سازی انرژی (کد پروژه 256)

تاریخ ثبت :
04 تیر 1397
ثبت کننده :
4.9
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : راهکارهای بهینه سازی انرژی (کد پروژه 256)

در ممیزی عبوری بطور اجمالی روش‌های مناسب ممیزی انرژی در ساختمان‌های اداری و تجاری مرور می‌شود. این ممیزی شامل بررسی اجمالی تجهیزات جهت شناسایی گلوگاه‌های مصرف انرژی و ارائه راهکارهای ساده و کم هزینه است که صرفه‌جویی قابل توجهی را در هزینه عملیاتی ساختمان باعث می‌شود. بعنوان نمونه این راهکارها می‌توانند شامل تنظیم نقطه دمای گرمایش، جایگزینی پنجره‌های شکسته، عایق‌بندی لوله‌های بیرونی آب یا بخار گرم و تنظیم نسبت سوخت به هوا در بویلر، درزبندی، بررسی درجه حرارت محیط داخلی ساختمان باشد. شرح خدماتی که از جانب مشاور باید انجام گردد به شرح زیر می‌باشد. 1- تعیین میزان مصرف انرژی ساختمان بر واحد سطح 2- معرفی نواقص موجود و ارائه راهکارهای کم هزینه 3- تنظیم نسبت سوخت به هوا در بویلر 4- ارائه نقطه نظرات جهت انجام اقدامات فرهنگی و اعمال مدیریت انرژی بصورت پوستر و روش‌های مشابه

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : راهکارهای بهینه سازی انرژی (کد پروژه 256)

مطمئنا یکی از مسائلی که این روزها بیش از گذشته ذهن ما را درگیر کرده است پایین آوردن مصرف انرژی و صرفه‌جویی است. متاسفانه ما انسان‌ها تا زمانی که کمبود چیزی را احساس نکنیم در زمینه حفظ و نگهداری آن جدیت به خرج نمی‌دهیم، وگرنه انرژی‌های آب و برق و گاز سالیان سال است که در معرض کاهش و نابودی است و نیاز به صرفه‌جویی دارد. صرفه‌جویی نشان‌دهنده عدم مصرف انرژی است. ما صرفه جویی را اندازه گیری نمیکنیم، چرا که ما نمیتوانیم آنچه را که وجود ندارد اندازه گیری کنیم. برای محاسبه ی صرفه جویی، ما مصرف انرژی را اندازه گیری میکنیم و پس تحلیل مصرف انرژی اندازه‌گیری شده، میزان صرفه‌جویی را تعیین می‌کنیم. 1-1 ممیزی و بهینه سازی انرژی مطالعه یا پیمایشی سیستماتیک برای تعیین چگونگی مصرف انرژی در یک واحد اداری و صنعتی است که فرصتهای صرفه جویی انرژی را مشخص می ‎کند. ممیزی انرژی با بهره ‎گیری از روشهای مناسب ممیزی و تجهیزات مورد نیاز قادر است که اطلاعات ضروری مربوط به چگونگی، کیفیت و کمیت مصرف انرژی را در اختیار مدیریت انرژی سازمان قرار دهد. ممیزی انرژی راندمان کلی مصرف و راندمان مصرف انرژی را در سطح فرایندهای واحد مشخص می ‎کند. مدیر انرژی نیز با بهره ‎گیری از اطلاعات مصرف انرژی در گذشته، هدفهای مصرف را در آینده واحد تعیین می ‎کند. قسمت اصلی گزارش ممیزی حاوی پیشنهادها و فرصتهای صرفه ‎جویی انرژی به همراه تحلیل فنی و اقتصادی مربوط به آنها است. علاوه بر این ممیزی انرژی، روشهای جستجوی سیستماتیک فرصتها و موقعیتهای صرفه ‎جویی انرژی را نیز تعیین می ‎کند. در مرحله بعد گزارش ممیزی انرژی به پروژه ‎های بهینه سازی انرژی در بخشهای مختلف واحد تبدیل می ‎گردد. مدیر انرژی نیز با بکارگیری اطلاعات ممیزی و پروژه ‎های بهینه سازی انرژی اولویت انجام هر یک از آنها را تعیین کند و به مدیریت ارشد جهت تأیید اطلاعات و شیوه صحیح مطالعه انرژی، فرایند تصمیم سازی را تکمیل کرده و مدیریت ارشد را قادر می ‎سازد که تصمیمات درستی را برای اجرای پروژه ‎های بهینه ‎سازی اتخاذ کند. نهادینه کردن این فرایند در هر سازمان و واحد صنعتی به صورت یک فعالیت مستمر منجر به کنترل و مدیریت مصرف انرژی بر اساس واقعیتهای موجود در سازمان می ‎شود. ممیزی انرژی بر خلاف ممیزی مالی موقعیتهای اتلاف و پتانسیلهای صرفه جویی انرژی را مشخص می ‎کند و برای آنها راه حلهای کاربردی ارائه می ‎کند. از اینرو ممیزی انرژی برای صنایع \\\\\\\\\\\\\\\"به شدت انرژی بر\\\\\\\\\\\\\\\" به دلیل بالا بودن هزینه ‎های انرژی از اهمیت بالایی برخوردار است.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: راهکارهای بهینه سازی انرژی (کد پروژه 256)

4.9 از 5 ( 37 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
تعداد صفحات فایل pdf :
105 دارای فایل ورد
حجم فایل اصلی :
16.96 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
علي عيسي پور مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
3.9
37 total
5 9 
4 17 
3 11 
2 0 
1 0 
4.8
Votes : 23