معرفی اجمالی مایعات یونی (کد پروژه 260)

تاریخ ثبت :
05 تیر 1397
ثبت کننده :
4.4
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : معرفی اجمالی مایعات یونی (کد پروژه 260)

مایعات یونی ترکیباتی هستند که در چند سال اخیر انقلابی در مراکز تحقیقاتی و صنایع شیمیایی به پا کرده اند. مایعات یونی شامل ترکیباتی آلی هستند که تماما از یون ها تشکیل شده اند. انواع مختلفی از مایعات یونی وجود دارند که می توان از جمله آنان مایعات یونی در دمای اتاق (RTILs)، مایعات یونی کایرال، مایعات یونی آبگریز و غیره را نام برد. این مایعات مزیت های مهمی چون فشاربخار کم، نقطه ذوب پایین، غیر قابل اشتعال بودن و غیره دارند. این ترکیبات که جزء مواد شیمیایی سبز هستند به عنوان حلال، نقش بسیار مهمی در کاهش استفاده از ترکیبات خطرناک، سمی و آسیب زننده به محیط زیست را دارا می باشند همچنین به دلیل خواص مشخص آن ها، مایعات یونی در بسیاری از زمینه ها، از جمله شیمی آلی، الکتروشیمی، کاتالیز، شیمی فیزیک، و مهندسی توجه زیادی را جلب می کنند و این موارد باعث شده که تحقیقات زیادی در این زمینه انجام شود. در این پایان نامه به طور مختصر به بررسی روش های سنتز انواعی از مایعات یونی، خصوصیات مورد توجه آن ها، کاربرد ها به خصوص در بحث جذب سطحی و همچنین بازسازی و بازیافت مایعات یونی و جداسازی از محیط توسط جذب سطحی پرداختیم.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : معرفی اجمالی مایعات یونی (کد پروژه 260)

امروزه وقتی از شیمی صحبت می کنیم، معمولا همیشه منظورمان علم شیمی در شکل محض آن نیست. واژه شیمی، بیشتر با کلماتی نظیر محصولات، صنعت، شغل، تجارت، پیشرفت و خطرات همراه است. صنایع شیمیایی برای افراد زیادی اشتغال ایجاد کرده اند بنابراین در حیات اجتماعی و اقتصادی جوامع نقش کلیدی دارند. از سوی دیگر بسیاری از فرایندهایی که از مواد شیمیایی استفاده می کنند، می توانند اثرهای زیان آوری روی محیط زیست یا سلامتی انسان داشته باشند بنابراین حذف یا کاهش این خطرات تا یک سطح قابل قبول، مساله ای بسیار مهم است. مطمئنا باکاهش انتشار مواد خطرناک می توان ازخطرهای احتمالی مواد شیمیایی کاست. این کار معمولا با اعمال محدودیت های قانونی در مراحل استفاده، جابه جایی، تصفیه و یا دفع مواد شیمیایی انجام می شود اما شیمی سبز به پارامتر اول یعنی زیان آوری مواد شیمیایی می پردازد و به دنبال این است که خطر ذاتی مواد را کاهش دهد. شیمی سبز بنابر پذیرفته ترین تعریف آن عبارت است از: طراحی، توسعه و به کارگیری فرایندها و محصولات برای کاهش یا حذف موادی که برای انسان یا محیط زیست خطرناک هستند. ]1[ استفاده گسترده از حلال های سمی و فرار در صنایع شیمیایی منجر به آسیب دیدگی جدی محیط زیست می شود. لذا یافتن جایگزین مناسبی برای این حلال ها که از نظر زیست محیطی سالم بوده و در عین حال خواص حلال های متداول را داشته باشند، به شدت در صنایع دارویی و شیمیایی حس می شود. از حلال های جدیدی که به عنوان حلال و همچنین کاتالیست سبز شناخته می شوند، دی اکسید کربن فوق بحرانی و مایعات یونی (ILs) را می توان نام برد.]2[
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: معرفی اجمالی مایعات یونی (کد پروژه 260)

4.4 از 5 ( 41 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
3.75 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
احمد احمدزاده مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
3.8
41 total
5 9 
4 14 
3 18 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23