چکیده پروژه : مروری بر آخرین دستاوردها در زمینه بسته بندی مواد غذایی (کد پروژه 262)

درابتدا هدف بسته بندی نگهداری محصولات غذایی فصلی بوده اما با رشد جوامع این ضرورت احساس گردید تا محصولاتی که در یک منطقه خاصی تولید می شود جهت استفاده به منطقه دیگری انتقال یابد. و این هنر بسته بندی بود که امکان حفاظت و نگهداری محصول را در این پروسه انتقال از محلی به محل دیگر فراهم آورد. اهمیت بسته بندی مواد غذایی و نقش آن دربهداشت ، کاهش ضایعات ، جلب مشتری تکنولوژی بسته بندی نه تنها توانست طول عمر ماده غذایی را افزایش دهد بلکه این امکان را به وجود آورد که در کشوری نظیر آمریکا 4% مردم آن بتوانند با فعالیت خود نه تنها غذای همه مردم این کشور را تامین کنند بلکه مقادیر مشابهی از محصولات رابه خارج صادر نمایند

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : مروری بر آخرین دستاوردها در زمینه بسته بندی مواد غذایی (کد پروژه 262)

رشد روزافزون جمعیت،توجه ویژه دولت ها در تامین و تولید بیشتر مواد غذایی مورد نیاز که امروزه تحت عنوان «امنیت غذایی»مطرح می شود را طلب می نماید.در امنیت غذایی نیز توجه به بهداشت وپیشگیری از آلودگی مواد غذایی نیز توجه به بهداشت و پیشگیری از آلودگی موادغذایی موضوعی است که بایستی توجه ویژه ای به آن صورت گیرد.لذا بحث بسته بندی موادغذایی که ساده تری روش برای محافظت از مواد غذایی است پیش می آید.معمولا بسته بندی از موادغذایی در مقابل نفوذ عوامل خارجی و همچنین حفظ خواص داخلی آن محافظت می نماید. با توجه به اهمیت بسته بندی در کاهش فساد مواد غذایی و تاثیر آن بر روی فروش محصول،توجه به جنبه های مختلف آن بسیار ضروری است .برای بسته بندی ازموادمختلفی(فلزات،شیشه،پاکت و...)استفاده میشود.پلاستیک ها طیف گسترده ای از موادی هستند که در سال های اخیر استفاده روز افزونی از آن ها جهت بسته بندی مواد غذایی صورت می گیرد. یکی از مسائلی که در استفاده از مواد بسته بندی باید مورد توجه واقع شود امکان هر گونه واکنش بین ماده بسته بندی و ماده محتوی آن و انتقال مواد میان آن ها می باشد.هدف از بسته بندی کردن مواد غذایی این است که هم زمان نگهداری آن ها افزایش یابد و هم بطور کلی از خطر عوامل فساد درونی و بیرونی حفظ شود.همچنین حمل و نقل مواد غذایی بهتر و آسان تر انجام گردد.بسته بندی از نقطه نظر جذاب نمودن ظاهر بسته و بازار پسند کردن آن نیز اهمیت زیادی دارد و این جنبه آن در بعضی موارد،بقیه اهداف کاربرد آن را تحت پوشش قرار می دهد. انسان ها به منظور رفع نیاز تغذیه ای و تداوم حیات خود،احتیاج به مصرف مواد غذایی در طول سال دارند بدین لحاظ بسته بندی مواد غذایی از اهمیت خاصی برخوردار است.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: مروری بر آخرین دستاوردها در زمینه بسته بندی مواد غذایی (کد پروژه 262)

4.6 از 5 ( 43 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
تعداد صفحات فایل pdf :
110 دارای فایل ورد
حجم فایل اصلی :
8.21 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
عطيه مخلوق مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
3.8
43 total
5 9 
4 17 
3 17 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23