چکیده پروژه : بررسی پارامترهای موثر بر حداکثر نیروی کششی نقطه جوش FFC به روش طراحی آزمایشات در فنر چرخشی ایربگ خودرو در فرآیند جوشکاری اولتراسونیک (کد پروژه 264)

در این پژوهش پارامترهای موثر بر روی نیروی کششی نقطه جوش فنر چرخشی ایربگ بررسی شده است که توسط دستگاه جوش اولتراسونیک جوش داده می شود. در اینجا سه پارامتر \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"زمان اصلی جوش\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" ، \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"دامنه نوسانات جوش\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" و \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"فشار جوش\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" هر کدام در سه سطح پایین ، متوسط و بالا با روش طراحی آزمایشات و ایجاد یک طرح فاکتوریل 33 کامل بررسی شدند و در نتیجه بعد از تحلیل آزمایشات مشخص شد که عوامل \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"زمان اصلی جوش\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" و \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"دامنه نوسانات جوش\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" به تنهایی تاثیر به سزایی در افزایش نیروی کششی نقطه جوش دارند و عوامل پرتاثیر می باشند و عامل \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"فشار جوش\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" نیز به تنهایی تاثیر کمتری بر افزایش نیروی کششی نقطه جوش دارد و عامل کم تاثیر می باشد. همچنین عوامل متقابل \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" زمان و دامنه جوش\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" و \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" زمان و فشار جوش\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" تاثیر معناداری بر روی نیروی کششی نقطه جوش فنر چرخشی دارند. همچنین برای بدست آوردن بیشترین نیروی کششی می بایست هر سه عامل را در سطح بالا قرار دهیم که در این صورت نقطه جوش حداکثر نیروی کششی معادل 45.68 نیوتن را تا مرز قطع شدن تحمل می کند.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : بررسی پارامترهای موثر بر حداکثر نیروی کششی نقطه جوش FFC به روش طراحی آزمایشات در فنر چرخشی ایربگ خودرو در فرآیند جوشکاری اولتراسونیک (کد پروژه 264)

اگر تمام چیزی که شما در جعبه ابزارتان دارید فقط یک چکش باشد، از دیدگاه شما همه چیز شبیه میخ است. اما اگر در جعبه ابزارتان ابزارهای دیگری مثل آچار فرانسه و یا دریل برقی به همراه مته هایش وجود داشته باشد، آن گاه دیدگاهتان گسترش می یابد و خود را مؤثرتر خواهید یافت. طراحی آزمایشات (Design of experiments) یکی از همین ابزارهای تخصصی پیچیده است که شما می بایست در جعبه ابزارتان داشته باشید. این روش یک تکنیک جهت بهینه سازی هر فرآیند یا محصول است اما بهتر، سریع تر و ارزان تر از سایر روش های مهندسی مثل تست های A/B (که با عنوان هر بار یک عامل شناخته می شوند) می باشد که بر مبنای “حدس متخصص” است. در واقع طراحی آزمایش ها شامل یک آزمایش یا یک سری از آزمایش هایی می شود که به طور آگاهانه در متغیرهای ورودی فراید تغییراتی ایجاد می گردد تا از این طریق میزان تغییرات حاصل در پاسخ خروجی فرآیند مشاهده و شناسایی شود. از علم آمار استنباطی در پردازش داده های خام به منظور دستیابی به برنامه ریزی های بهینه و یا تصمیم گیری های علمی و نه احساسی استفاده می شود و روز به روز بر گستره ی این دانش در جهان افزوده می شود. از جمله کاربرد های این علم می توان به کنترل کیفیت آماری ، طراحی آزمایشات ، داده کاوی و پیش بینی اشاره نمود. مفاهیم اصلی در آمار استنباطی به بسط پیرامون شاخص واریانس، امید ریاضی، متغییر تصادفی، توضیح های احتمالی و همه مفاهیم احتمالات می پردازد. گستردگی آمار استنباطی به حدی است که تمامی آزمایشات علمی در دنیا در همه رشته های دانشگاهی می بایستی با شاخص های این علم معرفی و یا بررسی شوند.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: بررسی پارامترهای موثر بر حداکثر نیروی کششی نقطه جوش FFC به روش طراحی آزمایشات در فنر چرخشی ایربگ خودرو در فرآیند جوشکاری اولتراسونیک (کد پروژه 264)

4.6 از 5 ( 45 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
3.96 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
عبدالرضا بهنام مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.0
45 total
5 15 
4 16 
3 14 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23