گسترش عملکرد کیفیت (کد پروژه 273)

تاریخ ثبت :
05 تیر 1397
ثبت کننده :
4.2
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : گسترش عملکرد کیفیت (کد پروژه 273)

گسترش عملکرد کیفیت یکی از ابزارهای ارزشمند و بسیار انعطاف پذیر در طراحی و یکی از روشهای نوین مهندسی کیفیت است. اخیرا به جهت رقابت تنگاتنگ در بازار و افزایش سطح پیچیدگی در کالاها و خدمات، به کارگیری و استفاده از ابزاری همچون گسترش عملکرد کیفیت (QFD) بسیار ضروری است و حتی از ملزومات ماندن در بازار می باشد؛ در این تحقیق جهت بهبود کیفیت طراحی معماری مسکن با هدف افزایش سطح رضایت مشتریان و خریداران از این ابزار پر کاربرد استفاده شده است؛ به طوری که پس از جمع آوری خواسته های مشتریان هدف، این خواسته ها سطح بندی و طبقه بندی شدند و تمام موارد موجود در ماتریس برنامه ریزی برای آنها محاسبه گردید پس از انجام این عملیات با بهره گیری از نظرات کارشناسان و مهندسان با تجربه، الزامات فنی ومهندسی هریک از خواسته های خریداران مسکن شناسایی گردید و میزان ارتباطات این خواسته ها با الزامات فنی مهندسی در ماتریس ارتباطات تعیین شد و به همین ترتیب تک تک گام های روش QFD انجام گرفت. در این تحقیق نشان خواهیم داد که پیاده سازی این فرایند پر ارزش در صنعت ساخت و ساز مسکن نیز همچون دیگر صنایع در بهبود کیفیت محصول بسیار سودمند است و سبب رضایتمندی قابل توجهی از سوی خریداران مسکن می گردد در نتیجه شرکت های انبوه سازی مسکن می توانند با استفاده از QFD در صنعت ساخت و ساز از میزان سود و درآمد قابل توجهی برخودار شوند.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : گسترش عملکرد کیفیت (کد پروژه 273)

تا چند دهه ی قبل محصولات و خدمات ارایه شده از سوی سازمان ها ، بیش از آن که منطبق با خواسته ها و نیاز های مشتریان آنها باشد، نتیجه ی فکر خلاق مهندسان طراح آنها به شمار می رفت. به عبارت دیگر نقش مشتری در اکثر موارد تنها به یک مصرف کننده قانع محدود می شد و این مهندسان سازمان بودند که در فرآیند تکوین محصول، نقش وی را نیز بازی می کردند. (رضایی وهمکاران ، 1380 ) اما امروزه با پیچیدگی روز افزون کالا ها و خدمات و عرضه آن ها در سطح بسیار گسترده، رقابتی شدن بازار ها، فروپاشی مرزهای تجاری، جهانی شدن اقتصاد و در نهایت افزایش سطح توقعات، نمی توان از الگوهای گذشته پیروی نمود و باید به خواسته ها و الزامات مشتریان بیشتر توجه کرد و اهمیت داد.(فقهی فرهمند، 1388؛ رضایی وهمکاران، 1380 ) به همین دلیل در سال های اخیر شاهد بکارگیری گسترده و روز افزون سیستم های مدیریت کیفیت در حیطه های متفاوت فنی_ تخصصی در کشورمان ایران بوده ایم. این سیستم های مدیریت کیفیت باعث می شوند که فرهنگ مشتری گرایی در سازمان ها و بالطبع در سطح جامعه توسعه یابد. (رضایی، 1380 ) سوال اساسی این است که آیا راه حلی برای دریافت و تحلیل خواسته های مردم اندیشیده شده و یا ابزار مناسب برای کاهش میزان تغییرات کالا یا خدمات در فرآیند طراحی و عملیات آزمایشی چیست ؟ طراحی کالا ها و خدمات جدید، مستلزم کار گروهی و تلاش همه جانبه می باشد اما زبان مشترک این مجموعه چیست ؟ پاسخ مناسب در استفاده موثر و مناسب از روش QFD نهفته است؛ که یکی از روش های نوین مهندسی کیفیت است، و از مطالعه بازار و شناسایی مشتریان کالا یا خدمت شروع و در فرآیند بررسی و تحلیل خود
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: گسترش عملکرد کیفیت (کد پروژه 273)

4.2 از 5 ( 37 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
2.54 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
سهراب صيادي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.1
37 total
5 15 
4 11 
3 11 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23