چکیده پروژه : نامه مدل مقدار تولید اقتصادی (epq با تحویل)سفارش بصورت گسسته (کد پروژه 274)

مدل کلاسیک مقدار اقتصادی تولید یکی از رایج ترین مدل های موجود در کنترل موجودی است. مدلهای کلاسیک مقدار سفارش اقتصادی (EOQ) و مقدار اقتصادی تولید (EPQ) در زمینه های مختلف برای کنترل موجودی کاربرد گسترده ای دارند . از سوی دیگر این مدل ها شرایط و فرضیاتی دارند که در شرایط واقعی کمتر قابل قبول اند . در چند دهه ی اخیر محققان زیادی روی این مدل کار کرده اند تا هر چه بیشتر بتوانند آن را به شرایط دنیای واقعی نزدیک نمایند. به همین دلایل برای استفاده ی بهتر از نتایج، مدل های کلاسیک باید از جنبه های مختلف توسعه داده شوند . در سالهای اخیر محققین مدل EPQ را از نقطه نظر های مختلف توسعه داده اند. برای مثال مدل EPQ را با شرایط نرخ تولید متغیر در نظر گرفته اند . در این تحقیقات ، محققین هزینه ی تولید را به صورت تابع خطی چند مرحله ای از تولید در نظر گرفته اند و با این شرایط مقدار اقتصادی سفارش را بدست آورده اند

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : نامه مدل مقدار تولید اقتصادی (epq با تحویل)سفارش بصورت گسسته (کد پروژه 274)

در مورد مدل مقدار اقتصادی تولید مقالات زیادی کار شده است که در یکی از انها با موضوع بهینه سازی مقدار اقتصادی تولید با دریافتهای سفارش به صورت گسسته روی این مدل به صورتی کار شده است که فرض تحویل سفارش بصورت گسسته را در نظر نمیگرد و فرض می کند که سفارش را می توان به صورت بسته های چند تایی تحویل گرفت و ما در ادامه میخواهیم این مدل را با فرض پاسخگویی به تقاضا بصورت گسسته نیز ادامه دهیم. در مسئله ی پیش روی ما روی یک مدل EPQ کار خواهیم کرد که هزینه های سفارش و خرید و حمل و نگهداری ملاک اصلی کار ماست.در این پژوهش ما به دو حل برای مسئله رسیدیم و دو مدل را در حل این مسئله مورد بررسی قرار دادیم. مشکل اصلی ما در حل این مسئله محاسبه ی هزینه ی نگهداری میباشد که در هر دو مدل ارائه شده ما از مساحت های زیر نمودار ها برای بدست آوردن آن استفاده میکنیم. در هر دو مدل سمت چپ نمودار ما که مرحله ی تولید است و موجودی ها در هر بار سفارش در این قسمت قابل مشاهده اند ،یکی است و فرق دو مدل در قسمت پاسخگویی به تقاضاست. ما پس ازینکه در هر مدل هزینه ی نگهداری را محاسبه کردیم ، باید به این مسئله بیندیشیم که چگونه مقادیر سفارش و ظرفیت پالت را تعیین کنیم تا کل هزینه ی بدست آمده برای TC حداقل شده و محدودیت های مسئله ارضا شوند. در قسمت آخر مقاله نیز الگوریتم حل ارائه شده است که با مشتق گیری از min TC نسبت به Q وk می توان مقادیر بهینه را محاسبه کرد. پس از آن نتیجه گیری از پروژه را خواهیم داشت.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: نامه مدل مقدار تولید اقتصادی (epq با تحویل)سفارش بصورت گسسته (کد پروژه 274)

4.3 از 5 ( 38 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
1.34 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
غلامعلي گدازنده مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
3.9
38 total
5 15 
4 6 
3 17 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23