برنامه ریزی استراتژیک دانشگاه مهندسی (کد پروژه 279)

تاریخ ثبت :
06 تیر 1397
ثبت کننده :
4.4
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : برنامه ریزی استراتژیک دانشگاه مهندسی (کد پروژه 279)

با توجه به سرعت تغييرات، تكنولوژي و پيچيدگي آنها در جوامع و سازمانهاي امروزي و وجود رقابت در توليد و فروش محصولات و ارائه خدمات، نياز به برنامه ريزي هاي بلند مدت و استراتژيك جهت پويش محيط و تدوين استراتژي هاي آينده نگرانه در هر سازمانی ضروري مي باشد. لذا در اين پروژه سعی بر آن است در دانشگاه صنعتی قوچان جهت رفع مشكل فوق، ضمن بررسی مدل هاي مختلف برنامه ريزي استراتژيك، مدلswot را با توجه به سادگی و فهم بهترش در برنامه ريزي استراتژيك دانشگاه را ارائه دهيم. به اين منظور در ابتدا به تعريف لغات و اصطلاحات برنامه ريزي استراتژيك از ديدگاه مكاتب و دانشمندان گوناگون مديريت استراتژيك مي پردازيم؛ سپس مدل های مختلف را بررسی کرده و در ادامه مدلي برتر و مطرح جهت برنامه ريزي استراتژيك دانشگاه را که همان مدل دوم دفت(مدل swot) است را شرح نموده و پیاده سازی می کنیم.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : برنامه ریزی استراتژیک دانشگاه مهندسی (کد پروژه 279)

امروزه سازمان ها با محیطی متلاطم و ناآرام روبرو هستند. تهدیدهای محیطی از هر سو سرعت رشد و توسعه ی سازمان ها را تهدید می کند. سازمان ها باید جایگاه فعلی خود را شناخته، نقاط قوت و ضعف خود را دقیقاً تحلیل کرده و با تکیه بر قوت ها از فرصت های محیطی استفاده کرده و خود را برای برخورد با تهدیدها آماده کنند. این مهم در قالب برنامه ریزی استراتژیک امکان پذیر است. در چارچوب برنامه ریزی استراتژیک سازمان توانمندی و شرایط محیطی را تحلیل کرده و بر اساس آن اهداف قابل دسترس و روش های رسیدن به آنها را مشخص می کند. بعبارت دیگر فرآیند برنامه‌ریزی استراتژیک و محصول آن، بعنوان یک برنامه مدوّن در هر حوز‌‌ه‌ای بسترساز رشد، تنظیم‌کننده فعالیت‌‌ها و حتی روابط و ضوابط می‌باشد. اصولا هر نظامی که متغیر‌‌های درونی آن از پویایی بیشتر برخوردار بوده و از دایره کنترل قطعی خارج باشد، نیاز بیشتر به این برنامه با منظور نمودن سناریو‌‌های مختلف دارد. دانشگاه صنعتی قوچان به عنوان تنها دانشگاه صنعتی شمال شرق كشور علاوه بر مسئوليت ها و وظايف گسترده و عميق آموزشي، پژوهشي،فرهنگی و صنعتی كه بر عهده دارد بعنوان دانشگاه خلاق و کارآفرین كشور وظيفه حفظ و حراست از جايگاه و حيثيت علمي اين مرز و بوم را بعهده گرفته است. ارائه تابلويي زيبا و متعالي از شرايط و فعاليتهای دانشگاه نيازمند برنامه ريزي جامع و صحيح، هماهنگي كامل و مشاركت فعال دانشجویان،اساتید و کارمندان محترم مي باشد.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: برنامه ریزی استراتژیک دانشگاه مهندسی (کد پروژه 279)

4.4 از 5 ( 43 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
4.85 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
ويدا نثارحسيني مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.0
43 total
5 14 
4 13 
3 16 
2 0 
1 0 
4.8
Votes : 23