چکیده پروژه : شناسایی مهمترین موانع ومهمترین معیار عملکرد سبز در صنعت پتروشیمی (کد پروژه 288)

جهانی سازی و افزایش مقررات دولتی و غیر دولتی و فشار و درخواست مشتریان در خصوص رعایت مسائل زیست محیطی باعث شده است که سازمان ها به بررسی موانع و اقدامات لازم جهت به کارگیری مدیریت زنجیره تامین سبز،به منظور بهبود عملکرد زیست محیطی بپردازد.تحقیق حاضر با هدف بررسی عوامل موثر بر موانع اجرای مدیریت زنجیره تامین سبز در صنعت پتروشیمی و همچنین بررسی عملکرد و طراحی سبز در این صنعت انجام شده است.محرک ها و متغیر های زنجیره تامین سبز بوسیله بررسی ادبیات نظری و پیشینه تحقیق و نظر خواهی از کارشناسان سازمان شناسایی شده است.جامعه آماری ای دو بررسی در امر شناسایی موانع را یکی از شرکت های پارس جنوبی در عسلویه تشکیل می دهد و در امر عملکرد سبز در این صنعت را 10 مجتمع پتروشیمی تشکیل داده است.در اینجا با مشخص کردن اهداف تحقیق که اولویت بندی معیار ها در هر دو موضوع موانع و عملکرد سبز در صنعت پتروشیمی است و همچنین بررسی بهترین مرکز پتروشیمی از بین 10 مجتمع انتخاب شده در امر پیاده سازی عملکرد های سبز، با روش ای اچ پی(AHP) به محاسبه آن پرداخته ایم و اوزان و میزان اهمیت هر یک را در این صنعت بدست آوردیم که در موانع،مهم ترین مانع که باید بیشتر به آن توجه کرد موانع برونی سازمان و در عملکرد سبز هم مهم ترین عامل عملکرد های عملیاتی سازمان است که باید بهبود در این قسمت را بیشتر مد نظر در طراحی سبز قرار داد.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : شناسایی مهمترین موانع ومهمترین معیار عملکرد سبز در صنعت پتروشیمی (کد پروژه 288)

اولین بار مفهوم زنجیره تامین سبزدر سال 1989 به میان آمد. مقالات کله و سیلور (1989) اولین مقاله در این ادبیات بود که یک سیستم پیش بینی بهینه برای موسساتی که از پیش بینی تولیداتی که می تواند توانایی باز استفاده شدن را داشته باشد استفاده کردند. این سیستم های پیش بینی تاکنون به شدت رقابتی (ستیزه جو) بودند زیرا بازگشت محتوی شخصی معمولا به طور یقین مشخص نیست، ازاین رو، یافته های آنان ممکن است تا حدی متناقض باشد. ادبیات اولین طراحی سبز بر می‌گردد به سال 1991. مقاله چاندرا(1991) اولین ادبیاتی بود که نیاز یک طراحی سبز را برای کاهش شدت زوائد تولید رسیدگی کرد. پس از آن،مدیریت زنجیره تأمین سبز توسط انجمن پژوهش صنعتی دانشگاه ایالتی میشیگان در سال 1996 معرفی شد که در واقع مدل مدیریت نوینی برای حفاظت از محیط زیست است.مدیریت زنجیره تأمین سبز از منظر چرخه عمر محصول شامل تمامی مراحل از مواد اولیه، طراحی و ساخت محصول، فروش محصول و حمل و نقل، استفاده از محصول و بازیافت محصولات می باشد. با استفاده از مدیریت زنجیره تأمین و فناوری سبز، سازمان می تواند تأثیرات منفی زیست محیطی را کاهش داده و به استفاده مطلوب از منابع و انرژی دست یابد .در بررسی اثرات زیست محیطی فعالیت های زنجیره تأمین به تحلیل اثرات محصولات بر محیط زیست به کمک رویکردی کلی نگر (شامل تحلیل دوره عمر محصول از آغاز تا پایان عمر آن) پرداخته می شود. در این رویکرد کلیه اثرات بوم شناختی (علم عادت و نحوه زندگى موجودات و تعامل آنها با محیط) هر فعالیت در مراحل مختلف عمر محصول مانند مفهوم محصول، طراحی، تهیه مواد خام، ساخت و تولید، مونتاژ، نگهداری، بسته بندی، حمل و نقل و استفاده مجدد محصول اندازه گیری و در طراحی محصول لحاظ می شود. (فراهانی و همکاران، 2009)
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: شناسایی مهمترین موانع ومهمترین معیار عملکرد سبز در صنعت پتروشیمی (کد پروژه 288)

4.3 از 5 ( 52 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
5.49 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
رضا اميني مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.0
52 total
5 17 
4 17 
3 18 
2 0 
1 0 
4.8
Votes : 23