چکیده پروژه : ارزیابی عملکرد دانشگاه مهندسی با استفاده از کارت امتیازی متوازن (کد پروژه 299)

ارزیابی راهبردی عملکرد سازمان در محیط صنعت همواره یکی از اولین‌ و اساسی‌ترین پیش نیازهای تدوین برنامه‌های بهبود برای سازمان می‌باشد و از اهمیت بالایی برخوردار است، تا آنجا که یکی از امور جاری سازمان‌ها شناسایی نقاط ضعف و قوت خود می‌باشد. این امر در اقتصاد دانش محور و محیط پرتلاطم امروزی در مورد دانشگاه‌ها که مراکز آموزش و تولید دانش و نیروی کار دانشی هستند، از اهمیت مضاعفی برخوردار است. تا به امروز در صنایع مختلف از مدل‌های متفاوتی جهت ارزیابی عملکرد راهبردی، استفاده شده است که هریک با رویکردی متفاوت به تحلیل ابعاد سازمان پرداخته‌اند. یکی از مدل‌های راهبردی کارا در این زمینه، مدل کارت امتیازی متوازن می‌باشد. این مدل برای برقراری توازن بین معیارهای مالی و غیرمالی در ارزیابی عملکرد سازمان‌ها، طراحی و ارائه شد. در مدل اولیه کارت امتیازی متوازن، کارایی فعالیت‌ها در چهار منظر مالی، مشتری، فرآیندهای داخلی و رشد و یادگیری مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. لذا در این پروژه جهت ارزیابی دانشکده صنایع مهندسی فناوری‌های نوین قوچان، از نرم افزار spss و آزمون همبستگی استفاده شده است. نتایج این پژوهش می‌تواند برای برنامه ریزی بهبود دانشکده صنایع و سایر دانشکده‌های دانشگاه مورد بررسی قرار بگیرد.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : ارزیابی عملکرد دانشگاه مهندسی با استفاده از کارت امتیازی متوازن (کد پروژه 299)

ارزیابی عملکرد و به طور کلی‌تر مدیریت عملکرد فرآیندی است که از طریق آن می‌توان اطلاعات مفید و سودمندی در مورد چگونگی انجام مؤثر کارها برای تقویت رفتار‌های مثبت و حذف رفتارهای نامناسب وغیر ضروری به دست آورد. مدیریت عملکرد کار چندان ساده‌ای نیست و عوامل زیادی در اثربخشی آن دخیلاند و از آنجا که به طور زنده در محیط کار رخ می‌دهد، حساسیت زیادی دارند (قلی‌پور، 1391). در جهان بسیار پیچیده امروز که با رشد سریع فن‌آوری‌های جدید، سازمان‌ها دائما با محیط‌های متغیر و چالش‌های گوناگون درون و برون سازمانی رو‌‌‌به‌رو هستند، ضرورت تغییر در ساختارهای سنتی به نحو گسترده‌ای احساس می‌شود. یکی از این ساختارهای سازمانی، نظام امور اداری و بالاخص سیستمهای ارزیابی عملکرد می‌باشد. به همین دلیل در سال‌های اخیر ارزیابی عملکرد بعنوان یکی از راهبردهای توسعه و بروزآوری منابع انسانی و در نتیجه بهبود کیفیت و بهره‌وری نیروی کار به شمار می‌رود. واضح است که نیروی کار مقهور و خلاق، خود بعنوان مؤثرترین ارکان سازمان در تولید و ارائه خدمات به مشتریان محسوب می‌گردد. معیار سنجش موفقیت هر سازمان، میزان مطلوبیت عملکرد کارکنان آن سازمان می باشد (اکبری، علیرضا؛ سیدی، سید مسعود، 1388). ارزیابی عملکرد یکی از وظایف اصلی هر سازمان و یکی از وجوه مدیریت عملکرد است که در گذشته بیشتر از طریق به کار گیری شاخص‌های مالی اجرا شده است (وانگ و همکاران، 2006). در دو دهه اخیر، موضوعاتی مانند یادگیری سازمانی، خلق دانش و ظرفیت نوآوری به منزله‌ی عوامل تعیین کننده مزیت رقابتی مورد توجه قرار گرفته‌اند و این تمرکز به دلیل ظهور جهانی سازی، تشدید رقابت و پیشرفت بی سابقه تکنولوژیکی به ویژه در زمینه ارتباطات واطلاعات بوده است (امی و همکاران، 2006). هرچه سازمان‌ها بزرگتر می شوند، نیاز به کنترل در آنها مضاعف می شود. مسئله اساسی در بسیاری از سازمان ها به ویژه مؤسساتی که دارای شعب مختلف یا حتی بخش‌های متعدد در سازمان هستند، این است که روش ارزیابی منطقی و صحیحی برای آن ها ارائه نشده است. تا به امروز در صنایع مختلف از مدل‌های متفاوتی برای ارزیابی عملکرد استفاده شده است که هر یک با رویکردی متفاوت به تحلیل ابعاد سازمان پرداخته‌اند. یکی از مدل‌های کارا در این زمینه ،کارت امتیازی متوازن است که به بررسی متعادل تمامی جنبه‌های سازمانی می‌پردازد (خواجه پور و همکاران، 1392).
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: ارزیابی عملکرد دانشگاه مهندسی با استفاده از کارت امتیازی متوازن (کد پروژه 299)

4.2 از 5 ( 46 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
2.40 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
علي ساداتي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.0
46 total
5 16 
4 12 
3 18 
2 0 
1 0 
4.8
Votes : 23