چکیده پروژه : مدلسازی و شبیه سازی فرایند سوخت های زیستی به کمک نرم افزار (کد پروژه 30)

عواملی همچون رشد جمعیت و صنعتی شدن جوامع سبب شد تا نقش انرژی در پیشرفت و آسایش یک جامعه و توسعه پایدار آن پررنگ‌تر شود. پس از انقلاب صنعتی، سوخت‌های فسیلی به عنوان اصلی‌ترین منبع تامین انرژی مورد نیاز جوامع مطرح شدند و جوامع صنعتی از این منابع در یک دوره طولانی بهره بردند، تا آنکه بر اثر عواملی نظیر افزایش قیمت، کاهش منابع اولیه و از همه مهم‌تر آلودگی هوا و گرمایش کره زمین به عنوان محدودیت‌های استفاده از این منابع مطرح شدند. پس از محدودیت‌های بیان شده برای منابع فسیلی، کشورهای پیشرفته و صنعتی تحقیقات گسترده‌ایی به منظور جایگزین منابعی برای منابع فسیلی انجام دادند که نتیجه‌ی این تحقیقات، انرژی‌های تجدیدپذیر بودند که از اواخر قرن بیستم بسیار شناخته شدند. زیست توده به عنوان یک منبع تجدیدپذیر به شمار می‌رود، که کاربردهای فراوانی برای آن تعریف شده است. یکی از کاربردهای مهم سوخت‌های زیستی (زیست توده)، استفاده از این منابع به عنوان سوخت مایع می‌باشد که در بسیاری از کشورها جایگزین بنزین شده است. در این پژوهش در ابتدا به منظور آشنایی با سوخت‌های تجدیدپذیر، به طور کامل این منابع شرح داده شده‌اند و سپس به صورت گسترده‌تر سوخت‌های زیستی مورد بررسی قرار گرفتند. سپس فرآیند تولید سوخت‌های زیستی از روغن‌های پسماند آشپزخانه به کمک نرم‌افزار HYSYS شبیه‌سازی شد و پارامترهای مختلفی بر روی روند تولید و بازدهی نهایی فرآیند مورد بررسی قرار گرفتند. نتیجه این شبیه‌سازی به صورت کامل در فصل پنجم تحلیل شده است، که نشان دهنده این موضوع است که در این فرآیند بخصوص نقش دبی ورودی بسیار موثرتر از سایر عوامل می‌باشد.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : مدلسازی و شبیه سازی فرایند سوخت های زیستی به کمک نرم افزار (کد پروژه 30)

امروزه انرژی یکی از اجزای جدایی ناپذیر رشد جامعه به شمار می‌رود چراکه نقش انرژی در تمام بخش‌های زندگی آدمی محسوس است، علاوه بر نقش انرژی در زندگی روزمره، انرژی به یک رکن اصلی در پیشرفت هر صنعت تبدیل شده است. مهم‌ترین منبع تامین انرژی در تا اواخر قرن 21 از طریق منابع فسیلی تامین می‌شده است. در حال حاضر نیز سوخت‌های فسیلی 80 درصد از منابع اولیه تامین انرژی در جهان را تشکیل می‌دهند[1]، در قرن 21 مصرف انرژی و نیاز به انرژی بر اثر عواملی نظیر رشد جمعیت و صنعتی شدن جوامع، افزایش یافته است از سوی دیگر عواملی نظیر آلودگی موجود در سوخت‌های فسیلی، پایان‌پذیر بودن این منابع، قیمت قابل توجه این منابع، دسترسی سخت به این منابع و ... این منابع تامین انرژی را به منابعی غیر قابل اطمینان تبدیل کرده است[3،2]. در بین دلایل ذکر شده آلودگی هوا و تغییرات آب و هوایی به عنوان مهم‌ترین دلیل عدم استفاده یا کاهش استفاده از سوخت‌های فسیلی به شمار می‌روند، به گونه‌ایی که به منظور بررسی تغییرات آب و هوایی در سال 1979 کنفرانسی با عنوان آب وهوای جهان برگزار شد به دنبال آن اجلاس متعددی در ارتباط با حفاظت از محیط زیست و کره زمین تشکیل شد که هدف از تشکیل آنها بررسی تغییرات ایجاد شده در اقلیم و آب و هوای کره زمین است[4]. عامل اصلی گرمای کره زمین گازهای گلخانه‌ایی می‌باشند که منشاء تولید آنها سوخت‌های فسیلی عنوان شده‌اند، از مهم‌ترین گازهای گلخانه‌ایی می‌توان به CO2، NOX، SOX، CH4 و CO اشاره کرد، که بر اساس ترازنامه سال 1393 میزان انتشار هریک از این گازها در جدول زیر ارائه شده است[5].


0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: مدلسازی و شبیه سازی فرایند سوخت های زیستی به کمک نرم افزار (کد پروژه 30)

4.6 از 5 ( 49 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
1.45 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
سالومه پيوندي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.0
49 total
5 17 
4 14 
3 18 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23