معرفی انواع سیستم‌های تولیدی (کد پروژه 307)

تاریخ ثبت :
07 تیر 1397
ثبت کننده :
4.4
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : معرفی انواع سیستم‌های تولیدی (کد پروژه 307)

مطالعات تاکسونومی در حوزه تولید نه‌ تنها توصیف مناسبی از گروه‌های غالب سازمانی را در اختیار قرار می‌دهد بلكه زمینه لازم را براي مطالعات تخصصی‌تری چون بررسی عملكرد، شكل مناسب تصمیمات تولیدي در هر گروه و نظریه‌پردازی در آن را فراهم می‌آورد. تحقیقات تاکسونومیک براي شناسایی سیستم‌های تولیدي به تعداد محدود در نقاط مختلف جهان انجام ‌شده است. در این تحقیق، مطالعه تاکسونومیک سیستم‌های تولید در ایران مبتنی بر 9 طبقه تصمیم تولیدي انجام‌شده است. از تحلیل خوشه‌ای K میانگین براي تحلیل داده‌ها استفاده‌شده و چهار خوشه شناسایی گردید. این خوشه‌ها تحت عناوین سیستم‌های تولیدي نابالغ، زیر ساختارگراها، بالغ و سبز نام‌گذاری شدند. همچنین عملكرد کسب‌وکار این سیستم‌ها موردبررسی قرار گرفت. نتایج نشان‌دهنده آن بود که سیستم‌های تولیدي در ایران در چهار سطح قرار دارند که تفاوت معنی‌داری در عملكرد کسب ‌وکار آن‌ها وجود ندارد؛ به‌جز اختلافی که سیستم تولیدي نابالغ با بقیه دارد. دلالت‌ها براي هر خوشه و در نهایت محدودیت‌ها و پیشنهاد‌ها آورده شد.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : معرفی انواع سیستم‌های تولیدی (کد پروژه 307)

سیستم تلفیقی هدفمند از کارکنان و مدیران، تسهیلات، اطلاعات و روش‌ها برای انجام عملیات در محیط است. نظام تولید، ورودی‌ها شامل مواد اولیه، نیروی انسانی، ماشین‌آلات، ساختمان، فناوری، پول و دیگر منابع را دریافت می‌کند و آن‌ها را به خروجی‌ها یعنی کالا یا خدمات (محصولات) تبدیل می‌کند. تبدیل مواد اولیه، سرمایه، اطلاعات، نیروی کار و دیگر منابع به کالا یا خدمات باارزش افزوده بیشتر، اساس یک سیستم تولیدی را تشکیل می‌دهد. مفاهیم نظام تولید به سه دسته تقسیم می‌شوند: سیستم تولید: سیستمی که کارکرد آن تبدیل مجموعه‌ای از ورودی‌ها به مجموعه‌ای از خروجی‌های موردنظر است. زیرسیستم تبدیل: زیرسیستمی است که در آن ورودی‌ها به خروجی‌ها تبدیل می‌شوند. زیرسیستم کنترل: زیرسیستمی است که در آن بخشی از خروجی‌ها برای ارائه بازخور جهت انجام اقدام‌های اصلاحی موردنیاز بررسی می‌شوند. سیستم تولید ورودی‌ها را به‌صورت مواد اولیه، نیروی انسانی، سرمایه، سوخت و اطلاعات دریافت می‌کند. این ورودی‌ها در زیرسیستم تبدیل به کالاها و خدمات می‌شوند که خروجی‌ها نامیده می‌شوند. بخشی از این خروجی در زیرسیستم کنترل ازنظر قابل‌قبول بودن کمیت، هزینه و کیفیت بررسی می‌شود. اگر خروجی قابل‌قبول بود تغییر در سیستم نیاز نیست در غیر این صورت اقدام‌های اصلاحی از سوی مدیریت لازم است. اساس و هسته سیستم تولید زیرسیستم تبدیل است که در آن نیروی کار، مواد اولیه و ماشین‌آلات برای تبدیل ورودی‌ها به کالاها و خدمات مورداستفاده قرار می‌گیرند. زیرسیستم کنترل صحت عملکرد سیستم را با ارائه بازخور برای انجام اقدام‌های اصلاحی مدیران تضمین می‌کند. تمامی این کالاها و خدمات، کالاها و خدمات نهایی نیستند و می‌توانند خود ورودی سیستم‌های تولیدی باشند.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: معرفی انواع سیستم‌های تولیدی (کد پروژه 307)

4.4 از 5 ( 37 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
2.65 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
نرگس نجفي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
3.9
37 total
5 13 
4 9 
3 15 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23