چکیده پروژه : ارزیابی اقتصادی سرمایه گذاری طرح انرژی خورشیدی (کد پروژه 327)

انرژی حرارتی خورشیدی، (به انگلیسی: Solar thermal energy) فناوری است، که برای بهره‌برداری از انرژی حرارتی (گرما) حاصل از انرژی خورشید بکار برده می‌شود. انرژی خورشیدی یکی از بزرگترین منابع انرژی بوده که بصورت رایگان در اختیار بشر قرار گرفته است ودر اکثر کشور ها قابل بهره برداری است.فرایند فتوولتاییک، نیز انرژی خورشیدی را بطور مستقیم به الکتریسیته تبدیل می‌نماید در این پانان نامه با استفاده از شاخص های اقتصاد مهندسی، استفاده از سیستم های فتوولتاییک خانگی مورد ارزیابی اقتصادی قرار گرفته است. سپس تاثیر استفاده از تصحیلات دولتی در قالب سناریو های مختلف، تحلیل حساسیت شده است.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : ارزیابی اقتصادی سرمایه گذاری طرح انرژی خورشیدی (کد پروژه 327)

شناخت انرژی خورشیدی و استفاده از آن برای منظورهای مختلف به زمان های قدیم بازمی‌گردد. یکی از فراعنه مصر باستان معبدی ساخته بود که با طلوع خورشید درب آن باز و با غروب خورشید درب بسته می‌شد.ولی مهم‌ترین روایتی که درباره استفاده از خورشید بیان شده داستان ارشمیدس دانشمند و مخترع بزرگ یونان باستان است که ناوگان روم را با استفاده از انرژی حرارتی خورشید به آتش کشید. گفته می‌شود که ارشمیدس با نصب تعداد زیادی آئینه‌های کوچک مربعی شکل در کنار یکدیگر که روی یک پایه متحرک قرار داشته، پرتو خورشید را از راه دور روی کشتی‌های رومیان متمرکز ساخته و به این ترتیب آنها را به آتش کشیده‌است. در تاریخ ایران باستان نیز معماری سنتی ایرانیان باستان نشان دهنده توجه خاص آنان در استفاده صحیح و مؤثر از انرژی خورشید در زمان‌های قدیم بوده‌است. در ماه اکتبر سال ۲۰۰۹ کارخانجات، ژنراتورها و نیروگاه‌های سرتاسر جهان، تنها ۶۰۰ مگاوات از برق موردنیاز را از طریق انرژی خورشیدی گرمایی تامین می‌نمایند.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: ارزیابی اقتصادی سرمایه گذاری طرح انرژی خورشیدی (کد پروژه 327)

4.2 از 5 ( 40 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
2.39 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
كيومرث نوروزپور ديلمي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.0
40 total
5 14 
4 11 
3 15 
2 0 
1 0 
4.8
Votes : 23