تأثیر مهندسی ارزش در بهبود عملکرد پروژه (کد پروژه 337)

تاریخ ثبت :
10 تیر 1397
ثبت کننده :
4.7
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : تأثیر مهندسی ارزش در بهبود عملکرد پروژه (کد پروژه 337)

افزایش هزینه¬های سرمایه¬گذاری و بهره¬برداری و تغییرات سریع در نیاز¬های مصرف¬کنندگان، تغییرات دائمی قیمت کالا و خدمات، منجر به پیدایش و بکارگیری شیوه¬های علمی جهت تحقق سود گردید. همچنین رقابت فشرده در دنیای تجارت مستلزم تولید با \\\\\\\\\\\\\\\"هزینه کمتر\\\\\\\\\\\\\\\" و \\\\\\\\\\\\\\\" کیفیت بالاتر\\\\\\\\\\\\\\\" می¬باشد. این تفکر موجب پیدایش و رشد\\\\\\\\\\\\\\\" مهندسی ارزش\\\\\\\\\\\\\\\" گردید. وظیفه اصلی مهندسی ارزش برآور¬ده¬ساختن نیازهای مصرف¬کنندگان است، به گونه ای که با حداقل هزینه و بدون فدا کردن کیفیت امکان دستیابی به اهداف تولید یا خدمات میسر گردد. مهندسی ارزش می¬تواند به عنوان یک « رویکرد سیستمی» برای ساختاردهی به فرایند تصمیم-گیری، رویکرد « بین¬رشته¬ای» برای حل مسائل و رویکردی « کارکردگرا» برای فراهم¬سازی زمینه خلاقیت مورد توجه قرار گیرد.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : تأثیر مهندسی ارزش در بهبود عملکرد پروژه (کد پروژه 337)

در شرايط امروز اقتصاد جهاني، بيترديد لازمه بقاي بنگاه‌ها و نهادهاي توليدي و خدماتي، مجهزشدن به نظام‌ها و ساز و كارهاي مديريت استراتژيك هزينه و توليد كالاها و خدمات با قيمت‌هاي قابل رقابت و پاسخگوئي سريع به فرصتهاست كه ظرفيتهاي ناشناخته سازمان و بنگاه را آشكار و در مسير حذف اتلافها و ايجاد بهبود فعاليت مي‌كند. در عصر امروز كاهش هزينه و ارتباط آن با زنجيره ارزش و نيز تأثير آن بر افزايش بهره‌وري به عنوان يكي از معيارهاي ارزيابي عملكرد صنعت، همواره مورد توجه صاحبنظران بوده و به همين منظور برخي از بنگاه‌هاي بزرگ صنعتي كشور تلاشهايی را در اين زمينه آغاز كرده و به موفقيتهايي نيز دست يافتهاند. البته مي‌توان علل بالا بودن هزينه‌ها را به عوامل برون سازماني و درون سازماني طبقهبندي كرد كه علل برون سازماني عمدتاً ناشي از مشكلات اقتصاد كلان و عوامل محيطي و عوامل درون سازماني را به طور عمده به مديريت؛ يعني مديريتي كه به هزينه آگاه نيست و با بحث كاهش هزينه و روش‌ها و تكنيكها و ضرورتهاي آن آشنا نميباشد؛ نسبت داد. يكي از چالش‌هاي بزرگي كه صنايع امروز با آن رو به رو هستند رقابت هزينه‌اي مي‌باشد، و لذا براي موفقيت در اين عرصه مي‌بايست از تكنيك‌هاي مديريت هزينه استفاده ‌كنند. رقابت‌پذيري هزينه‌اي صرفاً در يك محيط هزينه‌اي، مالي و اقتصادي بدست نمي‌آيد و شركت‌ها بايد كيفيت و خدمات مطلوب مشتري را نيز با حداقل قيمت ارائه نمايند. مهندسي ارزش يكي از ابزارهاي مدرني است كه امروزه، صنايع به كمك آن مي‌توانند هزينه‌هاي تأمين مواد اوليه و قطعات و اجراي پروژه‌ها را كاهش دهند و در ارائه ی محصول با قيمت كمتر و با كيفيت بالاتر به موفقيت دست يابند.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: تأثیر مهندسی ارزش در بهبود عملکرد پروژه (کد پروژه 337)

4.7 از 5 ( 50 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
4.23 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
حمدالله جواهريان مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
3.9
50 total
5 13 
4 20 
3 17 
2 0 
1 0 
4.8
Votes : 23