چکیده پروژه : تحیل ریسک فرآیندها در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان موسی‌بن جعفر(ع) قوچان به روش FMEA (کد پروژه 339)

دور بودن از خطر و احساس نیاز به امنیت در همه طول تاریخ به عنوان یک جزء ذاتی و جدا نشدنی از سرشت انسان مطرح بوده است. امروزه همه حرفه‌ها به منظور حمایت در برابر خطرات متعددی که آن‌ها را احاطه نموده است و نیز به دلیل حفظ ماهیت خود در شرایط رقابتی عصر حاضر، به‌سوی مدیریت ریسک گرایش پیدا کرده‌اند. مدیریت ریسک به‌منظور دست يافتن به مراحل ايمن‌تر و با قابليت اطمينان بالاتر از جايگاه خاصي برخوردار است ريسك خطرات يكي از نشان‌گرها براي درك و نمايش خطرات و اولويت‌ بندي آنها و تجزيه و تحليل حوادث است. امروزه ارزيابي ريسك با روش‌ها و متدلوژي‌هاي متفاوتي ارائه مي‌شود. در اين بررسي مراحل عملي اجراي يك روش كاربردي و كامل ارزيابي ريسك و تجزيه و تحليل پتانسيل‌هاي خطر را كه برگرفته از روش FMEA است ارائه شده است، به‌نحوي كه به سادگي قابل اجرا و پياده سازي بوده و در عين حال مفاهيم و اطلاعات لازم را در برگرفته و الزامات سيستم مديريت ايمني و بهداشت حرفه اي (OHSAS 18001) را نيز پوشش مي‌دهد. در اين‌ راستا فعاليت‌های مختلف در فرآیندهای بخش مراقبت‌های ویژه (ICU ) بیمارستان موسی‌بن جعفر(ع) قوچان شناسایی و حالات خطا و اثرات آنها بر بیماران و عملکرد این بخش از طریق روش FMEA ارزیابی شده است.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : تحیل ریسک فرآیندها در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان موسی‌بن جعفر(ع) قوچان به روش FMEA (کد پروژه 339)

انسان در طول زندگی خود درحال تغییر و حرکت بین سلامت و بیماری است. در راستای حفظ سلامت افراد، سازمان‌های متعددی شکل گرفته‌اند که هریک با به عهده گرفتن بخشی از این مسئولیت در راستای هدف فوق ایفا نقش می‌کنند.[1] هم‌ اکنون درصد غیر قابل اغماضی از بیماران در مواجهه با سیستم‌های نظام سلامت به‌خصوص بیمارستان‌ها، دچار عوارض و صدمات ناشی از ارائه خدمت می‌گردند.[2] طبق برآوردهای اخیر، تقریبا از هر 10 نفری که در بیماستان‌ها پذیرش می‌شوند، یک نفر رویداد ناگواری را تجربه می‌کند که حدود نیمی از آنها قابل پیشگیری است و حدود یک سوم از این رویدادها به بیمار زیان می‌رسانند، که این زیان بصورت‌های گوناگون از بالا بردن طول اقامت تا مرگ متغیر می‌باشد.[3] برای اینکه سازمان‌های بهداشتی درمانی به‌عنوان مراکز قابل اطمینان و ایمن تلقی گردند، باید یک نظام کارآمد و اثربخش مدیریت ریسک جهت شناسایی نقایص سیستمی و ارتقای ایمنی بیمار طراحی و اجرا گردد.[2و4] وجود چنین سیستم مدیریتی کارآمد با سازماندهی دقیق و فعالیت‌های برنامه ریزی شده قبلی، تأثیرات منفی خطرات بالینی را به حداقل ممکن کاهش داده و بیش‌ترین راندمان ارائه خدمات درمانی را با کم‌ترین امکانات و با وجود حداقل منابع انسانی به‌دنبال خواهد داشت.[5]
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: تحیل ریسک فرآیندها در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان موسی‌بن جعفر(ع) قوچان به روش FMEA (کد پروژه 339)

4.8 از 5 ( 52 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
3.06 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
اردا كياني مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.0
52 total
5 17 
4 18 
3 17 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23