چکیده پروژه : مطالعه فرآیند جداسازی نیتروژن ازهوا به روش جذب باتناوب فشار (کد پروژه 34)

نیتروژن به عنوان یکی از مهم ترین مواد اولیه صنایع پتروشیمی و دارویی به حساب می آید، که این موجب شده تا روش های فراوانی در زمینه تولید نیتروژن با خلوص بالا ابداع شود. یکی از این روش ها که امروزه مقبولیت و پذیرش همه جانبه ای در صنعت برای تولید این ماده یافته، فناوری جذب با تناوب فشار می باشد.این فناوری، یکی از پرکاربردترین روش ها در جداسازی هوا است که در طول دهه های گذشته به یکی از فرآیندهای صنعتی عمده در رقابت با تقطیر برودتی،برای تمام مقیاس های تولید تبدیل شده است. در این متن تلاش شده تا کلیاتی در مورد سیستم های جذب و انواع سیستم های آن با تناوب فشار ونحوه فرمولاسیون این سیستم ها ارائه شود و اطلاعات اولیه ای در مورد عملکرد این سیستم ها در اختیار خوانندگان قرار داده شود.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : مطالعه فرآیند جداسازی نیتروژن ازهوا به روش جذب باتناوب فشار (کد پروژه 34)

فرآیندی که در آن اتم ها و مولکول ها از توده فاز گاز، مایع یا جامد روی سطح مایع یا جامد حرکت می کنند، جذب گویند. در عملیات جذب سطحی انتقال یک جزءاز فاز گاز یا مایع به سطح جامد صورت مي گيرد. از کاربردهاي اين فرآيند، مي توان به رنگبري شربت قندو تصفيه روغنهاي صنعتي يا خوراکي و حذف مواد آلاينده از هوا يا مخلوط گاز های دیگر اشاره کرد. جذب سطحي براي تشريح اين حقيقت به کارمي رود که غلظت مولکول هاي جذب شده در سطح تماس جامد بيشتر از فاز گاز يا محلول است. جذب روي يک سطح جامد به علت نيروي جاذبه اتم ها يا مولکول ها در سطح آن جامد است در عمل جذب سطحي نيروهاي مختلفي اعم از فيزيکي و شيميايي موثرند و مقدار آن بستگي به طبيعت ماده جذب شده وجسم جاذب دارد. در جداسازي هاي گازي از فرايند جذب، در رطوبت زدائي هوا و ديگر گازها، بوزدائي و جداسازي ناخالصي ها از گازهاي صنعتي مثل دي اکسيد کربن، بازيابي حلال هاي پرارزش از مخلوط رقيق آنها با هوا يا گازهاي ديگر، و جداسازي مخلوطي از هيدروکربن هاي گازي مانند مخلوطي از متان، اتيلن، اتان، پروپيلن و پروپان استفاده مي شود. از فرآيندهاي جداسازي مايع مي توان رطوبت زدائي بنزين، رنگ زدائي محصولات نفتي و محلول هاي آبکي قندي، بوزدائي و طعم زدائي آب، و جداسازي هيدروکربن هاي آروماتيکي و پارافيني، را نام برد که هرکدام از اين موارد در صنعت کاربرد وسيعي داشته و بنا به مورد و شرايط محدوده کاري از آن استفاده مي شود.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: مطالعه فرآیند جداسازی نیتروژن ازهوا به روش جذب باتناوب فشار (کد پروژه 34)

4.5 از 5 ( 35 نفر ) شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
تعداد صفحات فایل pdf :
102 دارای فایل ورد
حجم فایل اصلی :
3.66 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
علي موحد مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
۶۸.۶% ۷
رضایت خرید: ۶۸.۶ % / (۷) رای
  • کاملا راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • نظری ندارم ۱۴.۲۹ ٪
  • ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
  • کاملا ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
4.8
Votes : 23