چکیده پروژه : آموزش و طراحی تاسیسات به کمک نرم افزار Carrier (کد پروژه 349)

نقش برجسته ی رایانه و نرم افزارهای رایانه ای در تمام جنبه های زندگی بشر، امری انکارناپذیر است و البته این نقش، در زمینه علوم مهندسی نیز بسیار چشمگیر بوده است. امروزه، انجام محاسبات پیچیده و وقت گیر که در گذشته ساعت ها و حتی روزها به طول می انجامید، به عهده رایانه ها گذاشته شده است و نتایج این محاسبات با سرعت و سهولت و البته دقت هرچه تمام تر در اختیار مهندسین قرار می گیرد. در همین راستا بر آنیم تا در این پروژه با کمک نرم افزار HAP Carrier به طراحی تاسیسات گرمایشی سرمایشی یک ساختمان بپردازیم.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : آموزش و طراحی تاسیسات به کمک نرم افزار Carrier (کد پروژه 349)

بشر از ابتدای خلقت با مشکل تغییرات شدید جوی مانند گرمای طاقت فرسای تابستان ها، سرمای شدید در یخبندان زمستان ها، شرایط خشک یا بسیار مرطوب آب و هوایی و همچین وقوع طوفان های سهمگین و نابود کننده مواجه بوده است. زندگی در غارها، کشف آتش، به کاربردن پوشش گرم کننده از پوست حیوانات و غیره از جمله اقدامات انسان اولیه در مبارزه با تغییرات جوی و حفظ خود در مقابل مشکلات آن بوده است.بعدها با ساخت خانه زندگی غارنشینی به زندگی در فضایی با کیفیت بهتر تبدیل شد. به ویژه با شناخت عوامل موثر بر گرمایش، سرمایش و تهویه ساختمانها، معماری بناها به گونه ای توسعه پیدا کرد که از اثرات آفتاب، باد، ثابت بودن تقریبی دمای زمین و غیره برای سرد و گرم کردن و تهویه طبیعی از آن ها استفاده شود. وجود بادگیرها در بسیاری از ساختمان های مناطق کویری، استفاده از طبقات زیر زمین در تعداد زیادی از ساختمانهای قدیمی و گنبدی بودن شکل سقف خانه های روستایی همراه با یک حوض آب در وسط، از تلاش انسان برای تنظیم شرایط محیط زیست بوده است. با افزایش جمعیت شهرها، تراکم ساختمان ها و گسترش زندگی آپارنمان نشینی استفاده از سیستمهای حرارت مرکزی و تهویه مطبوع برای تنظیم هوای داخل ساختمان ها گسترش زیادی پیدا کرد. همچنین، با پیشرفت فن آوری نیاز صنایع و مراکز تحقیقاتی به فضاهای پاک و با کنترل شدید شرایط محیطی توجه به طراحی سیستم های پیشرفته تهویه مطبوع با مصرف انرژی بهینه و تولید کمترین مقدار صدا وارتعاش افزایش پیدا کرد. از آنجا که فضاهای بسته و محدود بخش مهمی از محیط زندگی، محل کار و حتی وسیله نقلیه و جابجایی انسان امروز را تشکیل می دهد، هر نارسایی در تامین هوای مناسب داخل می تواند اثز سو بر رفتارهای روانی، شرایط جسمانی و بازده فکری و کاری فرد داشته باشد. نقش تاسیسات در بهره برداری از ساختمان آن قدر مهم است که بعضی آن را قلب ساختمان می نامند.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: آموزش و طراحی تاسیسات به کمک نرم افزار Carrier (کد پروژه 349)

4.2 از 5 ( 45 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نرم افزار های استفاده شده :
نوع پروژه :
تعداد صفحات فایل pdf :
200 دارای فایل ورد
حجم فایل اصلی :
3.85 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
محمد هاشمي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
3.8
45 total
5 10 
4 16 
3 19 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23