چکیده پروژه : شبیه سازی فرآیند جوشکاری اصطکاکی آلومینیوم و تعیین ضرایب شدت تنش در یک نمونه CT جوشکاری شده (کد پروژه 374)

جوشکاری یکی از متداول ترین فرآیندها در ساخت انواع سازه های مکانیکی است. در کنار مزایای متعدد این فرآیند، به واسطه¬ی پیچیدگی میدان های تنش و کرنش پسماند ناشی از آن، مطالعه و شناخت اثرات آن بر عملکرد سازه های مزبور از جایگاه ویژه ای در پژوهش های کاربردی برخودار است. هدف؛ مدل سازی جوش اصطکاکی اغتشاشی و بارگذاری کششی و سیکلی بر روی قطعه دارای ترک و بدست آوردن ضریب شدت تنش1، دامنه ی تغییرات آن2 و همچنین محاسبه ضرایب c و m برای رابطه c〖(k)〗^m da/dN = می باشد.\\\\\\\\r\\\\\\\\nبرای ایجاد جوش در نمونه¬ها از دستگاه فرز استفاده شده، نمونه ها در دور¬های متفاوت 400، 500، 630، 800، 1000 و 1250 دور بر دقیقه و سرعت حرکت پین جوشکاری 20، 25، 31.5 و 40 میلیمتر بر دقیقه بوده است. در نمونه ها ترک به صورت طولی نسبت به خط جوش ایجاد شده است. برای نمونه های 5 میلیمتری طبق استاندارد E399 از نمونه CT استفاده شده است. پس از انجام جوش، نمونه ها تحت تست شکست قرار گرفته و پارامتر شکست ضریب شدت تنش برای آن ها محاسبه شده است. نهایتاً نتایج حاصل از شبیه سازی نرم افزاری و آزمایش با هم مقایسه گردیده است.\\\\\\\\r\\\\\\\\nعلاوه بر آن نمونه ها در نیروی ماکزیمم 1000 نیوتن و مینیمم 100 نیوتن تحت بار گذاری سیکلی قرار گرفته و نمودار رشد ترک برحسب طول ترک و همچنین دامنه فاکتور شدت تنش برحسب نرخ رشد ترک رسم گردید.\\\\\\\\r\\\\\\\\n

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : شبیه سازی فرآیند جوشکاری اصطکاکی آلومینیوم و تعیین ضرایب شدت تنش در یک نمونه CT جوشکاری شده (کد پروژه 374)

FSW به عنوان مهم ترین پیشرفت در اتصال فلزات در دهه ی اخیر مطرح بوده است و تکنولوژی \\\\\\\"سبز\\\\\\\" است که بازده انرژی بالا دارد. در مقام مقایسه با سایر روش های جوشکاری متداول، FSW انرژی بسیار کمتری مصرف می کند و هیچ گاز محافظ یا سرباره ای استفاده نمی شود، به همین علت دوست محیط زیست نامیده می شود و اتصال شامل هیچ گونه فلز پر کننده ای نمی باشد. همچنین هر نوع آلومینیومی را بدون دلواپسی از سازش پذیری ساختارش می توان به کار برد لذا هر نوع آلومینیومی و کامپوزیتی می توانند به یکدیگر با سهولت وصل شوند. در مقایسه با روش جوشکاری اصطکاکی قدیمی، که معمولاً بر روی قطعات قرینه و کوچک که می چرخیدند و فشار داده می شدند تا جوش بخورند، جوشکاری اصطکاکی فعلی در انواع مختلف اتصالات؛ مانند اتصال زیر، اتصال لب به لب ، اتصال T و اتصالات فیلت، به کار می رود.\\\\r\\\\nاز این رو، تلاش های زیادی برای مدل کردن این نوع جوشکاری و پیش بینی رفتار مکانیکی آن انجام شده است. در یک ساختار جوشی، پیش بینی پارامترهای مختلف شکست از اهمیت ویژه ای برخوردار است. لذا بر آن شدیم تا با مدل سازی جوش اصطکاکی اغتشاشی و پیش بینی پارامترهای شکست، گام مثبتی در پیش بینی رفتار مکانیکی مواد تحت این جوش برداشته باشیم.\\\\r\\\\nهمچنین ارزيابي شكست سازه هاي جوشي غالباً تحت تأثير تنش هاي پسماند قرار دارد. تنش¬هاي پسماند كششي بزرگ در مناطق نزديك جوش تحت شرايط خاصي ممكن است منجر به شكست شده و يا منشأ ايجاد ترك¬هاي ناشي از خستگي باشد\\\\r\\\\n
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: شبیه سازی فرآیند جوشکاری اصطکاکی آلومینیوم و تعیین ضرایب شدت تنش در یک نمونه CT جوشکاری شده (کد پروژه 374)

4.3 از 5 ( 36 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
10.28 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
محمدزمان اعتضاد مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
3.9
36 total
5 7 
4 19 
3 10 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23