روش های نوین ذخیره سازی هیدروژن (کد پروژه 38)

تاریخ ثبت :
21 خرداد 1397
ثبت کننده :
محمود اعظم واقفي
4.7
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : روش های نوین ذخیره سازی هیدروژن (کد پروژه 38)

به دنبال آلودگی هایی که در نتیجه استفاده از سوخت های فسیلی ایجاد شد ، دانشمندان به دنبال منابع سوختی جدیدی بودند. از میان منابع تجدید پذیر هیدروژن با توجه به ویژگی هایش به عنوان سوختی قابل قبول معرفی شد .یکی از جمله مشکلات موجود دراین مسیر ،ذخیره سازی آن بود . در این تحقیق هدف معرفی روش های مختلف ذخیره سازی هیدروژن - روش های کلاسیک مانند فشرده سازی ، مایع سازی تا نانو ساختار ها - بوده است . همچنین مقایسه ای بین این روش ها و مزایا و معایب هر کدام توضیح داده شده است . نانو ساختار هایی مانند نانو لوله ها ، نانو کریستال ها نانو فیبر ها دارای ویژگی های منحصر به فردی مثل سطح ویژه بالا ،نسبت طول به قطر زیاد و .... می باشند. در میان تمامی این روش ها دانشمندان به دنبال راهی امنتر و مقرون به صرفه تر هستند.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : روش های نوین ذخیره سازی هیدروژن (کد پروژه 38)

هیدروژن در سه فاز مختلف قابل ذخیره سازی می باشد . در هر یک از فاز ها می توان از مواد مختلفی برای این مقصود استفاده کرد که در فصل دو به تفضیل توضیح داده شده است . علاوه بر جذب هیدروژن به صورت فیزیکی ، امکان ذخیره سازی آن به صورت شیمیایی در سلول های شیمیایی خاص وجود دارد که این حالت امکان جذب بر روی نانو لوله های تک دیواره بیشتر است. همچنین می توان از فولرن به عنوان نانو ساختار دیگری نام برد که دارای ویژگی های خاص است و امکان ذخیره سازی را به میزان زیادی افزایش داده است . البته تمامی تحقیقات انجام شده در شرایط آزمایشگاهی ویژه ای مورد بررسی قرار گرفته است و باید شرایط یکسانی را برای تمامی مواد فراهم کرد و سپس به مقایسه بین آنها پرداخت.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: روش های نوین ذخیره سازی هیدروژن (کد پروژه 38)

4.7 از 5 ( 39 نفر ) شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
8.64 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
محمود اعظم واقفي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
۶۸.۶% ۷
رضایت خرید: ۶۸.۶ % / (۷) رای
  • کاملا راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • نظری ندارم ۱۴.۲۹ ٪
  • ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
  • کاملا ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
4.8
Votes : 23