بهینه سازی مصرف انرژی در کارخانه سیمان زاوه تربت حیدریه (کد پروژه 39)

تاریخ ثبت :
21 خرداد 1397
ثبت کننده :
فرشاد نقش وار
4.7
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : بهینه سازی مصرف انرژی در کارخانه سیمان زاوه تربت حیدریه (کد پروژه 39)

صنعت سیمان به عنوان یکی از مصرف کنندگان عمده ی انرژی محسوب می شود و در آن هزینه زیادی صرف تأمین انرژی می گردد . در طی فرایند پخت کلینکر مقدار زیادی انرژی حرارتی بدون استفاده مستقیما، وارد اتمسفر می شودبا استفاده از تلفات حرارت خروجی از پیشگرمکن و خنک کن گریتی می توان انرژی الکتریکی تولید کرد و به این ترتیب مقداری از هزینه ها را کاهش داد. در این پروژه میزان اتلاف حرارتی از یک کارخانه ی سیمان از طریق موازنه ی جرم و انرژی محاسبه شده است و همچنین به ضرورت بهینه سازی مصرف انرژی در این صنعت (که از جمله پر مصرف ترین صنایع در جهان است) پرداخته شده است و در نهایت به ارائه ی راهکارهایی برای کاهش این تلفات پرداخته است.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : بهینه سازی مصرف انرژی در کارخانه سیمان زاوه تربت حیدریه (کد پروژه 39)

نقش و اهميت انرژي در دنياي كنوني بركسي پوشيده نيست و اين انرژي به يكي از عوامل بسيار مؤثر در فرآيند رشد و توسعه تبديل گشته است . از طرفي ديگر عوامل بسياري هم چون بحران كمبود انرژي در جهان و محدوديت منابع انرژي به دليل تجديد ناپذير بودن آن استفاده از انرژي هاي فسيلي كه باعث افزايش آلودگي هاي زيست محيطي مي شود ، بالا بودن رشد جمعيت و نياز به تقاضاي بيشتر انرژي ، رشد بالاي مصرف انرژي به دليل الگوي ناصحيح مصرف انرژي و اتلاف آن ، عدم وجود سيستم بازيافت انرژي ، وجود صنايع و كارخانجات فرسوده ، متكي بودن اقتصاد كشورهاي داراي منافع انرژي به درآمدهاي نفتي و هزينه هاي بالاي انرژي در چرخه توليد و بار منفي آن بر اقتصاد جهان ، دست اندركاران و سياستگذاران بخش انرژي را بر آن داشته است تا چاره اي جهت رويارويي با چالش هاي فوق بيانديشند
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: بهینه سازی مصرف انرژی در کارخانه سیمان زاوه تربت حیدریه (کد پروژه 39)

4.7 از 5 ( 40 نفر ) شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
تعداد صفحات فایل pdf :
118 دارای فایل ورد
حجم فایل اصلی :
20.06 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
فرشاد نقش وار مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
۶۸.۶% ۷
رضایت خرید: ۶۸.۶ % / (۷) رای
  • کاملا راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • نظری ندارم ۱۴.۲۹ ٪
  • ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
  • کاملا ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
4.8
Votes : 23