چکیده پروژه : بررسی عددی رفتار مولکول دی اِن اِی در بارگذاری مکانیکی (کد پروژه 395)

دی اِن اِی مخفف عبارت دِاُکسی ریبو نوکلئیک اسید(2) می‌باشد. این مولکول از این لحاظ دارای اهمیت است که دارای اطلاعات ژنتیکی مربوط به موجودات زنده می‌باشد. دی اِن اِی اطلاعات زیستی را ذخیره می کند و صفات وراثتی را منتقل می‌کنند؛ این مولکول در هر موجود زنده متمایز میباشد به طوری که در بین افراد خویشاوند این اختلاف بسیار کم و بین افراد ناخویشاوند اختلاف به طرز فاحشی زیاد می‌باشد. دی اِن اِی دو رشته ای قابلیت انعطاف بسیار زیاد در مقابل کشیدگی، خمش و پیچش نشان میدهد. در دهه گذشته آزمایشات انجام شده بر روی دی اِن اِی تئوری های زیادی در مورد خواص الاستیک آن در اختیار گذاشته است. در مقابل نیرو¬های خارجی کوچک، دی اِن اِی می¬تواند در نقش یک درشت مولکول نسبتا انعطاف پذیر با مدول کششی زیاد باشد. به همین دلیل است که نظر دانشمندان علم مواد و مهندسین به سمت آن جلب شده است و تا کنون از آن در تجهیزات رساندن دارو در داخل بدن، مدار بندی دستگاه های پلاسمایی و... استفاده شده است.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : بررسی عددی رفتار مولکول دی اِن اِی در بارگذاری مکانیکی (کد پروژه 395)

دی اِن اِی یک نوکلِئیک اسید به همراه پروتئین و کربوهیدرات می‌باشد. اغلب دی اِن اِی ها از دو رشته ی پلیمری تشکیل شده اند که این دو رشته با پیچیدن دور یک دیگر مارپیچ دوگانه ای ایجاد می‌نمایند. گام هر رشته 34 آنگسترم و شعاع آن 10 آنگستروم می‌باشد. رشته های دی اِن اِی از اجزای ریزتری به نام نوکلئوتید(3) ها تشکیل شده اند. هر نوکلئوتید از ترکیبات ریز تری تشکیل شده است که این ترکیبات شامل دِاُکسی ریبوز (قند مونوساکارید) و گروه های فسفات به همراه یکی از چهار ترکیب هیدروژنی گوانین(4) (G) ، آدنین(5) (A) ، سیتوزین(6) (C) ، تیامین(7) (T) هستند که نوکلئوتید را می‌سازند.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: بررسی عددی رفتار مولکول دی اِن اِی در بارگذاری مکانیکی (کد پروژه 395)

4.3 از 5 ( 40 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
6.36 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
نرگس نجفي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.2
40 total
5 18 
4 11 
3 11 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23