چکیده پروژه : اثرمیکروساختار ماده و خواص مکانیکی آن (کد پروژه 400)

تقسیم بندی سطوح و حجم ها به قسمت های کوچک تر با شکل و اندازه و تعداد کاملا تصادفی در اکثر علوم به ویژه مهندسی کاربرد دارد. این تقسیم بندی دیاگرام ورونوی نامیده می شود. کاربرد این دیاگرام به قدری گسترده می باشد که می توان از آن برای مدل سازی رفت و آمد بین شهرهای مختلف یا هدایت ربات ها و حتی توصیف و شبیه سازی رشد کریستال ها و موارد مختلف دیگری استفاده کرد. که هدف این مقاله بررسی و شرح کاشی کاری ورونوی و ارتباط آن با شبیه سازی کریستال ها و دست یابی به دیاگرام ورونوی به منظور فراهم کردن شرایط اولیه ی شبیه سازی کریستال های فلزی در نرم افزار تحلیلی آباکوس می باشد. در این پایان نامه ابتدا مقدمه ای در رابطه با دیاگرام ورونوی و مواد کریستالی بیان شده است. در ادامه به صورت مفصل در مورد کاربرد ورونوی، دیاگرام ورونوی به زبان های برنامه نویسی مختلف، مواد کریستالی و چگونگی وارد کردن دیاگرام ورونوی به محیط نرم افزاری آباکوس بحث شده است. در کنار این موارد چند مورد از مقالات مرتبط با این بحث بررسی شده است و در انتها شبیه سازی های انجام شده، کارهای نرم افزاری و برنامه ها و کد های مختلف نوشته شده شرح داده می شوند. آخرین قسمت این پایان نامه نیز به نتیجه گیری و بحث و گفتگو در مورد این مطالب، اختصاص یافته است.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : اثرمیکروساختار ماده و خواص مکانیکی آن (کد پروژه 400)

ساختار مواد تابعی از نوع اتم، پیوندهای بین اتمی، چیدمان اتم ها نسبت به یکدیگراست. بلور (crystal)، الگوی تکرار شونده چیدمان اتمها (یونها) می باشد. در ساختار اتمی آن ها در رنج وسیع، تمامی فلزات و بسیاری از سرامیک ها و برخی پلیمرها را شامل می شود. به عبارت دیگر کریستال ها یا مواد بلورین موادي هستند كه در آن ها كل اتم ها در يك ساختار منظم و تكرار شونده در فواصل طولاني در كنار هم قرار گرفته اند. 1-1-2- انواع مواد کریستالی 1- مواد تك كريستال(Single crystal) موادي هستند كه در آن ها كل اتم ها با يك ساختار مشخص، در يك جهت خاص، چيده شده اند. 2- مواد پلي كريستال (Poly crystal) موادي هستند كه در آن ها اتم ها، از چندين تك كريستال ساخته شده اند. به هر كدام از اين تك بلور ها، دانه (Grain) گفته مي شود.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: اثرمیکروساختار ماده و خواص مکانیکی آن (کد پروژه 400)

4.4 از 5 ( 45 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
6.35 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
رامش فاضل زاده مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.1
45 total
5 16 
4 18 
3 11 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23