چکیده پروژه : بررسی چرایی و امکان سنجی تیر برق کامپوزیتی (کد پروژه 409)

تیر برق های قدیمی حاصل چوب درختان بودند، هنگامی که تیر برق های بلندتر از 20 متر مطلوب بود یافتن چنین درختانی با مشکل همراه بود بعلاوه تیرهای چوبی همیشه در معرض زیست محیطی هستند، علاوه بر آن ممنوعیت استفاده از کرئوزوت سبب پیدایش موانعی در راه استفاده بیش از پیش از تیرهای چوبی شد. تیرهای فولادی و بتنی نیز وزن سنگینی دارند که حمل و نقل و نصب را با مشکل همراه می سازند و همچنین این تیرها مورد خوردگی و فروپاشی قرار می گیرند. بیشترین تعداد کارخانه های تولید کننده تیر برق کامپوزیتی در آمریکای شمالی واقع شده اند، بر طبق ادعای این کارخانه ها، میزان حداقل عمر تیرهایشان 40 سال و میانگین آن 80 سال است. چرا که این تیرها در برابر عوامل میکروبی و زیست محیطی نظیر قارچ ها و دارکوب ها مقاومند، این در حالیست که تیرهای کامپوزیتی به نسبت سایر تیرها دارای وزن سبکتری هستند که موجب سهولت در حمل و نقل و نصب می شود. موادی که هم اکنون برای ساخت تیر برق های کامپوزیتی استفاده می شوند، ترکیبی از الیاف شیشه و رزین پلیمری بر مبنای پلیمرهای گرما سخت از قبیل پلی استر ، پلی اورتان و واینل استر می باشد. کارخانه های مختلف رزین های مختلفی را با توجه به تولیدات خاص خود انتخاب می کنند اما همه ی آنها به طور مشترک از الیاف شیشه و نوع E به عنوان تقویت کننده استفاده می کنند، چرا که ترکیبی از خواص عمومی خوب با قیمت مناسب است. الیاف خواص مکانیکی ماده کامپوزیتی را با توجه به استحکام و ضریب کشسانی خود تعیین می کند. طراحی تیرها با استفاده از استانداردها و با تمرکز بر مقدار خمش تیر تحت نیروی افقی انجام می گیرد، هر چند که نیروهای منتج به کمانش و پیچش تیر نیز باید در نظر گرفته شوند. ضخامت دیواره تیرها، قطر خارجی تیر و ضریب کشسانی ماده کامپوزیتی در طراحی تیر بسیار حائز اهمیت اند، زاویه ی قرار گیری الیاف نیز رابطه مستقیمی با مقدار استحکام و مقاومت تیر تحت نیروهای مختلف و راستاهای متفاوت دارد.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : بررسی چرایی و امکان سنجی تیر برق کامپوزیتی (کد پروژه 409)

این پایان نامه به چرایی و بررسی امکان سنجی تولید تیر (پایه) برق¬ های کامپوزیتی که برگرفته از تحقیقات شرکت اسونسکاکرفتنت و دانشگاه¬هایی نظیر ویرجینیای آمریکا و کاتالوگ¬های شرکت¬های تولید کننده میباشد می¬پردازد. نسل قبلی تیربرق¬ها مانند چوبی و فولادی هر یک دارای محدودیتها و معیابی بودند ، مخصوصاً هنگام استفاده در خطوط فشار قوی ، به همین خاطر شرکت¬های خدماتی برق رسانی به فکر استفاده از تیر برق¬های کامپوزیتی در خطوط انتقال برق شدند. با وجود اینکه استفاده از مواد کامپوزیتی و الیافشان دارای سابقه طولانی است اما تیر برق¬های کامپوزیتی جزء محصولات نسبتاً جدید به حساب می¬آیند. این پایان نامه می¬تواند به بخش عظیمی از سئوالات و مجهولات در مورد روش تولید تیر برق کامپوزیتی و مواد تشکیل دهنده آن پاسخ دهد و یک دورنمای خوب و مفیدی را برای شما پدید آورد.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: بررسی چرایی و امکان سنجی تیر برق کامپوزیتی (کد پروژه 409)

4.4 از 5 ( 37 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
7.60 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
افشبن قلي پور برادري مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
3.8
37 total
5 8 
4 15 
3 14 
2 0 
1 0 
4.8
Votes : 23