مدل سازی و شبیه سازی حذف H₂S با ZnO توسط شبکه عصبی مصنوعی (کد پروژه 41)

تاریخ ثبت :
21 خرداد 1397
ثبت کننده :
روح الله عبدي
4.9
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : مدل سازی و شبیه سازی حذف H₂S با ZnO توسط شبکه عصبی مصنوعی (کد پروژه 41)

فرایندهای مهندسی شیمی تابع پدیده های بسیاری مانند انتقال جرم و حرارت و اندازه حرکت می باشند که هر یک نیز تابع کاملی از شرایط عملیاتی و طراحی دستگاه و . . . است. به علت متغیر های بسیاری که در یک فرایند موثر هستند، شبیه سازی های کنونی (برپایه معادلات ریاضی) به علت در نظر گرفتن فرضیات ساده کننده مخصوصا در فرایندها ی پیچیده مانند راکتورهای شیمیایی ، برج های تقطیر چند جزیی و فرایندهای جداسازی گاز- جامد و گاز-مایع؛ نماینده کامل و دقیقی از فرایند مورد بررسی نیستند. این در حالی است که با استفاده از شبیه سازی با شبکه های عصبی مصنوعی که یک ابزار مدلسازی تجربی است می توان تصویر جامع تری از عملکرد فرایند بدست آورد. ما در این کار ابتدا یکی از فرایندهای شیمیایی (راکتور بستر ثابت روی اکسید) را مدلسازی می کنیم و سپس به شبیه سازی فرایند حذف سولفور (تخمین مقادیر میزان تبدیل برحسب دما و زمان) با استفاده از شبکه های عصبی می پردازیم.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : مدل سازی و شبیه سازی حذف H₂S با ZnO توسط شبکه عصبی مصنوعی (کد پروژه 41)

محصولات شيميايي متنوع نتيجه فراورش مواد اوليه مانند هيدروكربن ها و بعضي عناصر غيرهيدروكربني (مانندH2، Cl2،O2 ،N2) در طول فرآيندهاي مختلف هستند . این هیدروکربن ها که از مخازن گازی یا نفتی بدست می آیند داراي درصدهاي متفاوتي از تركيبات سولفوردار مانند H2S ، مركاپتانها و سولفيد كربونيل و..... هستند؛ بطوريكه گاز طبيعي بر حسب ميزان سولفيد هيدروژن موجود در گاز به دسته گاز ترش1 و گاز شيرين2تقسيم مي شود. اگر ميزان سولفور در گاز طبيعي3بيش از5/7 گرم در هر متر مكعب ]1[ باشد به اين گاز در اصطلاح گاز ترش گفته مي شود . به علت اينكه سولفور به ويژه به صورت سولفيد هيدروژن باعث بروز مشكلاتي در فرآيندها و انتقال گاز مي شود؛ نياز است كه طي عمليات جداسازي ، ميزان آن در گازكاهش يابد .
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: مدل سازی و شبیه سازی حذف H₂S با ZnO توسط شبکه عصبی مصنوعی (کد پروژه 41)

4.9 از 5 ( 42 نفر ) شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
1.34 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
روح الله عبدي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
۶۸.۶% ۷
رضایت خرید: ۶۸.۶ % / (۷) رای
  • کاملا راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • نظری ندارم ۱۴.۲۹ ٪
  • ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
  • کاملا ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
4.8
Votes : 23