چکیده پروژه : آموزش تحلیل شبکه های آب رسانی با استفاده از نرم افزار Epanet (کد پروژه 427)

EPANET یک برنامه کامپیوتری است که رفتار هیدرولیکی و کیفی آب شبکه های لوله تحت فشار را در پریدهای زمانی تنظیم شده، شبیه سازی می کند. یک شبکه توزیع آب شامل لوله گره )محل تقاطع لوله ها( پمپ، شیر و تانک ذخیره یا مخزن می باشد EPANETجریان آب درهر لوله، فشار در هر گره، ارتفاع آب در هر تانک و غلظت یک ماده داخل شبکه توزیع در طی یک شبیه سازی با چندین پرید زمانی را ردیابی می کند. علاوه برغلظت مواد، عمر آب و ردیابی منبع می تواند شبیه سازی شود. EPANET بعنوان یک ابزار تحقیق برای بهبود فهم ما از جابجایی و سرنوشت مواد تشکیل دهندۀ آب آشامیدنی داخل شبکه های توزیع، طراحی شده است. مدل کیفی میتواند پدیده هایی نظیر واکنشهای درون جریان حجمی ، واکنشهای در دیواره لوله و انتقال جرم بین جریان حجمی و دیواره لوله را مدل نماید.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : آموزش تحلیل شبکه های آب رسانی با استفاده از نرم افزار Epanet (کد پروژه 427)

خصوصیت برجسته دیگر EPANETارتباط مناسب آن برای مدلسازی کیفیت آب و هیدرولیک شبکه میباشد. برنامه می تواند بطور همزمان یک راه حل برای هردو وضعیت محاسبه نماید. همچنین می تواند تنها هیدرولیک شبکه را محاسبه نماید و نتایج را در یک فایل ذخیره نماید یا از یک فایل هیدرولیکی که قبلاً ذخیره شده، برای اجرای یک شبیه سازی کیفی آب استفاده نماید. EPANET میتواند برای انواع مختلف کاربردها درآنالیزسیستم توزیع، استفاده شود به EPANET به زبان Cنوشته شده و از حافظه تخصیصی داده شده بطور دینامیکی استفاده میکند. بنابراین تنها حافظه قابل دسترس کامپیوتر است که اندازۀ شبکه توزیع را محدود می کند. بستۀ نرم افزاری EPANET شامل دو مدل برنامه است. یک مدل، شبیه ساز شبکه است که تحتDOS اجرا میشود، ورودی اش را از یک فایل دریافت میکند و خروجی اش را درون یک فایل دیگر می نویسد. مدل دوم یک برنامه است که تحت نرم افزارWindows اجرا می شود و به کاربر اجازه می دهد تا داده های ورودی EPANETرا ویرایش کند، شبیه ساز را اجرا کند و نتایج آنرا بصورت گرافیکی به روشهای مختلف روی یک نقشه از شبکه نمایش بدهد. قابلیت های کلیEpanet  محاسبه جریان آب در هر لوله  محاسبه فشار در گره ها  محاسبه ارتفاع آب در مخازن  محاسبه غلظت یک ماده داخل شبکه توزیع  شبیه سازی عمر آب( دوره مصرف)  شبیه سازی ردیابی منابع و ترسیم آنها گامهای استفاده از Epanet • ترسیم نقشه شبکه توزیع یا وارد کردن داده ها بصورت فایل متنی • ویرایش مشخصات اجزای شبکه و توصیف چگونگی عملکرد سیستم • انتخاب تنظیمات مربوط به آنالیز واجرای آنالیزکیفی/هیدرولیکی آب • مشاهده نتایج آنالیز بصورت جداول ، نمودارها ، نقشه ها و . . .
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: آموزش تحلیل شبکه های آب رسانی با استفاده از نرم افزار Epanet (کد پروژه 427)

4.4 از 5 ( 38 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نرم افزار های استفاده شده :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
3.33 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
حسين رهجو مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.1
38 total
5 16 
4 9 
3 13 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23