چکیده پروژه : بررسی خواص فیزیکی شیمیایی سوخت های موتورهای احتراق داخلی و روش های بهبود این خواص و مطالعه موردی برای گوگرد زدایی از سوخت دیزل (کد پروژه 43)

در مجموعه پیش رو چهار سر فصل اساسی و مهم مورد بررسی قرار گرفته شده است. بخش اول مقدمه و معرفی و آشنایی با موتورهای احتراق داخلی و طرز کارکرد آن هاست. در این رابطه مقایسه عملکرد موتورهای بنزینی و دیزلی، اصول چرخه های ترمودینامیکی اتو و دیزل، مشخصات فنی موتور های دیزلی و بنزینی و ویژگی های سوخت مناسب برای موتورهای احتراق داخلی بررسی شده است. بخش دوم این مجموعه اختصاص به بررسی خواص فیزیکی شیمیایی سوخت موتورهای احتراق داخلی دارد، که در این رابطه به تعریف و تبیین خواص مهم از جمله چگالی، گرانروی، مشخصات سرمایی، کشش سطحی، فشار بخار و مشخصات گرمایی پرداخته و روش های تعیین آن ها برای برش های نفتی، هیدروکربن های خالص و مخلوط برش ها و هیدروکربن ها شرح داده می شود. بخش سوم مربوط به روش های بهبود خواص بررسی شده در بخش قبل می باشد. در این رابطه با استفاده از مطالعات انجام شده روی مواد افزودنی به سوخت، اثر مواد افزودنی اکسیژن دار و نیتروژن دار بر روی خواص سوخت بررسی شده است. همچنین مزایا و معایب و امکان استفاده انواع سوخت جایگزین مانند بیودیزل، گاز طبیعی، گاز نفتی مایع شده، پیل سوختی و انرژی خورشیدی درموتورهای احتراق داخلی بررسی شده است.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : بررسی خواص فیزیکی شیمیایی سوخت های موتورهای احتراق داخلی و روش های بهبود این خواص و مطالعه موردی برای گوگرد زدایی از سوخت دیزل (کد پروژه 43)

متعاقب بحران هاي انرژي و زيست محيطي به وجود آمده در ارتباط با آلودگي خودروها، بيشتر كشورهاي دنيا بويژه در اروپا و امريكا، با هدف وضع قوانين سختگيرانه مصرف سوخت و كاهش آلودگي هوا خودروسازان را در زمينه طراحي موتور هاي مناسب مجبور به تكاپو كرده اند. اين تلاش ها در مسيرهاي زير پررنگ بوده است: الف- بهينه سازي موتورهاي فعلي از لحاظ سوخت ب- استفاده از سوخت هاي جايگزين )هيدروژن، گاز طبيعي، الكل ) پ- ارتقاي موتورهايي كه مورد استقبال كمي قرار گرفته اند)موتورهاي ديزل( موتورهاي ديزلي و بنزيني عمده ترين انواع موتورهاي درونسوز بوده و در سطحي وسيع مورد استفاده قرار مي گيرند. امروزه موتورهاي ديزل كه از آنها به عنوان خودروهاي سبز ياد می شود، پيشرفت فراواني كرده اند. به طوري كه اين نوع خودروها افزون بر 50 درصد از خودروهاي اروپا را دربرمي گيرند.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: بررسی خواص فیزیکی شیمیایی سوخت های موتورهای احتراق داخلی و روش های بهبود این خواص و مطالعه موردی برای گوگرد زدایی از سوخت دیزل (کد پروژه 43)

4.6 از 5 ( 45 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
تعداد صفحات فایل pdf :
130 دارای فایل ورد
حجم فایل اصلی :
24.96 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
حسين ميلاني مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.2
45 total
5 18 
4 16 
3 11 
2 0 
1 0 
4.8
Votes : 23