چکیده پروژه : تعیین ضرایب شدت تنش با استفاده از استخراج همزمان هاله های برشنگاری، در نمونه های CT جوشکاری شده به روش اصطکاکی اغتشاشی (کد پروژه 430)

تحقیق حاضر سرعت چرخشی و انتقالی ابزار را بر چقرمگی شکست در جوش اصطکاکی صفحه های آلومینیومی 2024-T351 که به روش اتصال از پایین متصل شده¬اند، بررسی می¬کند. رفتار شکست بر اساس استاندارد ASTM-E399 و روش تجربی برش¬نگاری برای قطعات جوشکاری شده¬ی CT مطالعه شده است. ضرایب تمرکز تنش با استفاده از روش برش¬نگاری و پردازش تصویر استخراج شده¬اند. نتایج بدست آمده نشان می دهد، سرعت چرخشی و انتقالی ابزار بر چقرمگی شکست جوش موثر اند.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : تعیین ضرایب شدت تنش با استفاده از استخراج همزمان هاله های برشنگاری، در نمونه های CT جوشکاری شده به روش اصطکاکی اغتشاشی (کد پروژه 430)

خواص مکانیکی بالا و وزن پایین آلومینیوم را به عنوان یکی از مواد مناسب برای کاربردهای مهندسی قرار داده است. اما یکی از مشکلات کاربرد آلومینیوم، نامناسب بودن روش¬های سنتی برای جوشکاری این فلز بوده است. جوشکاری اصطکاکی اغتشاشی یک فرآیند اتصال حالت جامد است که در سال 1990 [1] ابداع گردیده و هم اکنون به عنوان یکی از پرکاربردترین روش¬های اتصال آلیاژ آلومینیوم مورد استفاده قرار می¬گیرد. جوشکاری اصطکاکی اغتشاشی یک فرآیند اتصال با سرعت بالا بوده و دارای قابلیت مکانیزه شدن می¬باشد، که این ویژگی¬ها باعث صرفه¬جویی در هزینه و زمان خواهند شد. همچنین این روش نسبت به روش¬های سنتی جوشکاری، اتصالاتی با خواص مکانیکی بهتر ایجاد می¬کند. در حالت وجود ترک یا میکروترک در اجزای سازه جوشکاری شده و یا در حالت وجود بارگذاری¬های متناوب بحث مکانیک شکست و خستگی به عنوان یک موضوع مهم در تحلیل این سازه¬های جوشکاری باید مورد توجه قرار گیرد. فاکتورهای بسیاری وجود دارند که باعث ایجاد شرایط بحرانی برای یک سازه جوشکاری شده تحت بار خستگی، خواهند شد. برای مثال تمرکز تنش در قسمت گُرده جوش و یا ریشه جوش، تنش¬های پسماند، خواص مکانیکی نامناسب ناحیه ناگت و عیوب جوشکاری از جمله عوامل مهمی می¬باشند که باعث شکست زودهنگام سازه جوشکاری خواهند شد. شکست سازه¬های جوشکاری هر ساله تلفات جانی و مالی بسیاری را در بردارد. برای کاهش این تلفات باید شناخت خود را نسبت به خواص شکست و خستگی این سازه¬ها افزایش دهیم.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: تعیین ضرایب شدت تنش با استفاده از استخراج همزمان هاله های برشنگاری، در نمونه های CT جوشکاری شده به روش اصطکاکی اغتشاشی (کد پروژه 430)

4.3 از 5 ( 41 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
20.49 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
سيدعبدالله معبودي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.0
41 total
5 15 
4 13 
3 13 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23