چکیده پروژه : تحلیل و بهینه سازی فن صنایع قارچ (کد پروژه 432)

در ايران پرورش قارچ طي سالهاي اخير توسعه چشمگيري يافته است و در اين زمينه سرمايه گذاريهاي قابل توجهي نيز انجام شده است. در كشور ما از هر نظر، زمينه لازم براي توسعه هر چه بيشتر اين فعاليت وجود دارد و سرمايه گذاري در اين زمينه ميتواند نقش بسـزايي در اشتغالزايي و صادرات غير نفتي داشته باشد. فعاليت پرورش قارچ خوراكي در ايران در قالب توليد دو نـوع قـارچ صـدفي و دكمـه اي انجـام ميشود. پرورش قارچ صدفي عمدتادر استانهاي مازندران، گلستان، كهگيلويه و بويراحمد و آذربايجان شرقي انجـام شـده و روش پـرورش آن سنتي است و معمولاً در محل سكونت خانوار صورت ميگيرد.اما پرورش قارچ دکمه ای تقریبا در تمام نقاط کشور انگیزه رشد داشته و کافی است شرایط محیطی آن از جمله دما ودر جه حرارت که مهمترین عوامل آن هستند مهیا باشد . به همین منظور دستگاه های در خارج از کشور طراحی شده که شرایط پرورش قارچ را فراهم می آورد که مختص به آب و هوای همان کشور می باشد وبا توجه به آب وهوای متنوع کشور عزیزمان ایران این دستگاه ها در بخشی از کشور یا در فصل خاصی از سال قادر به تامین شرایط پرورش قارچ می باشد . با توجه به شرایط موجود برای صنایع قارچ کشور باید دستگاه های طراحی شود که شرایط پرورش قارچ را در تمام ایران امکان پذیر کند. دستگاه مه پاش که شرایط پرورش قارچ را فراهم می کند مهمترین بخش مه پاش فن آن می باشد که به تحلیل فن برای افزایش بهروری یعنی بیشترین دبی هوا درقبال کمترین انرژی را بپردازیم.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : تحلیل و بهینه سازی فن صنایع قارچ (کد پروژه 432)

امروزه استفاده از قارچهای خوراکی بواسطه انتشار خواص بیشمار غذایی ودارویی آندر سطح دنیا ازرونق خاصی برخوردار است. با نگاهی به تاریخ در می یابیم که از دو قرن پیش که فرانسویان روش کشت قارچ دکمه ای را بنا نهاده اند٬ تا کنون در دنیای غرب٬ پرورش این محصول به یک هنر سری دنبال شده است.تولید کنندگان خبره وحرفه ای این محصول ٬ روشهای کاری خود را از ترس رقبا٬ به صورت اسرار تجاری نزد خویش نگاه داشته وآنها را با همکارن صمیمی خود در میان می گذاشتند.مسئله اهلی سازی قارچهای خوراکی نیز به نوبه خود یک راز به شمار می رود ٬ چرا که تولید وپرورش آنها در مقایسه با گیاهان وگل ها به مراتب سخت تر است زیرا بعضی از گونه ها٬ تحت هر گونه شرایط مصنوعی ٬ پرورش نیافته ٬ گروهی محصول نداده وحتی گونه دکمه ای متداول امروزی برای رشدوتولید محصول نسبت به گیاهان زراعی وباغی٬مراقبت بیشتر و دقیقتری را می طلبد.مواد پروتئین ٬ یکی از مهم ترین اجزای مواد غذایی مورد استفاده انسانهااست .نیاز طبیعی بدن انسان یه این مواد٬ مبین ضرورت استفاده آنها در سبد غذایی خانواده هاست .لکن در حال حاضر٬ به واسطه تغییر روش زندگی از سنتی به ماشینی وکاهش تحرک افراد در زندگی روزمره٬ استفاده از گوشت قرمز یه دلیل دارا بودن مقدار زیادی مواد چرب رو به کاهش نهاده ودر عوض٬ استفاده از مواد غذایی که با داشتن مقدار کافی پروتئین ٬ برای سلامتی زیان آور نباشد مورد توجه واقع شده است.حبوبات٬ سویا وقارچ خوراکی مهم ترین منابع پروتئین غیر حیوانی هستند که امروزه به طور وسیع مصرف می شوند در این میان بازار مصرف قارچ خوراکی به دلیل افزایش سطح اگاهی جامع نسبت به تولید وروش مصرف آن٬ روند رو به رشدی را تجربه می کند .قارچ به علت اینکه سرشار از مواد پروتئین ٬ گلوسیدی٬ ویتامین ها ولیپیدهاست می تواند غذای مناسب و کاملی برای انسان به شمار آید ضمن اینکه به واسطه سهولت پرورش قارچهای خوراکی می توان آنهارا با صورت تازه ٬خشک٬ کنسرو٬ و پودر به بازار عرضه نمود. اجرای این طرح به عنوان یک فعالیت تولیدی٬ ضمن اینکه گاهی به سوی خود اتکایی کشور در صنایع غذایی به شمار میرود ٬ می تواند بستر ساز اشتغال به کار نیروهای متخصص(خصوصا در علوم کشاورزی)و فاقد تخصص گردد ضمن اینکه بانوان کار آفرین نیز می توانند با پیاده سازی این طرح گامی در جهت توسعه میهن بردارند.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: تحلیل و بهینه سازی فن صنایع قارچ (کد پروژه 432)

4.3 از 5 ( 43 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
12.83 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
لعبت رضائيان مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
3.7
43 total
5 10 
4 12 
3 21 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23