گندزدایی آب با استفاده از پرتو فرابنفش (کد پروژه 44)

تاریخ ثبت :
21 خرداد 1397
ثبت کننده :
محمد حكم آبادي
4.9
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : گندزدایی آب با استفاده از پرتو فرابنفش (کد پروژه 44)

بكارگيري پرتو فرابنفش UVدر فرايند پالايش آب و تصفيه فاضلاب روشي شناخته شده براي جايگزيني مواد شيميايي گندزدا از قبيل كلر ميباشد. پرتو فرابنفش عمل ضد عفوني را به طور موثر و بدون توليد تركيبات مشكل زاي جانبي ناشي از گندزداهاي شيميايي از قبيل كلر انجام مي دهد. مناسب ترين زمان براي بازبيني استراتژي كلي فرايند گندزدايي در تصفيه خانه ها و شبكه توزيع آب شهري، زمان نوسازي تاسيسات موجود تصفيه آب آشاميدني و يا در خلال طراحي تاسيسات جديد مي باشد. گندزدايي مقدماتي و ثانويه شبكه توزيع آب‌‌،‌‌ هر دو بايستي در قالب يك استراتژي كلي گندزدايي گنجانده شوند. در اين پایان نامه مقايسه اي بين گندزداهاي شيميايي وUV به عمل آمده و تاثيرات انتخاب هر يك تشريح گرديده است.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : گندزدایی آب با استفاده از پرتو فرابنفش (کد پروژه 44)

گسترش سریع جوامع انسانی موجب شده تا مسئله بهداشت به عنوان یکی از مهمترین مسائل این جوامع مطرح شود. تقریبا تمام جوامع با آفات و بیماری های مختلف دست به گریبان می باشند. در این میان بیماری های اسهال و استفراغ به اندازه تاریخ زندگی بشر قدمت دارند. که آب به عنوان یکی از مهمترین منابع حیات انسان از این لحاظ اهمیت ویژه ای پیدا می کند. از طرف دیگر در صورت عدم تصفیه مؤثر فاضلاب شهری یا ورود آن به محیط، به خاطر وجود بار میکروبی زیاد ، تهدیدی برای سلامتی مردم محسوب می شود. تصفیه و دفع نادرست فاضلاب ها و فضولات باعث ایجاد آلودگی و انتشار بیماری ها می شود که بایستی به دنبال گزینه های صحیح تصفیه باشیم. گندزدایی یک فرایند مورد استفاده در تصفیه آب و فاضلاب به منظور نابودی پاتوژن ها (میکروارگانیسم های بیماریزا) است. عمدتاً تفاوت هایی (در نوع و کاربرد) بین گندزدایی آب و فاضلاب وجود دارد. بكارگيري پرتو فرابنفش UV در فرايند پالايش آب و تصفيه فاضلاب روشي شناخته شده براي جايگزيني مواد شيميايي گندزدا از قبيل كلر مي باشد. پرتو فرابنفش عمل ضد عفوني را به طور موثر و بدون توليد تركيبات مشكل زاي جانبي ناشي از گندزداهاي شيميايي از قبيل كلر انجام مي دهد.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: گندزدایی آب با استفاده از پرتو فرابنفش (کد پروژه 44)

4.9 از 5 ( 45 نفر ) شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
تعداد صفحات فایل pdf :
135 دارای فایل ورد
حجم فایل اصلی :
10.69 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
محمد حكم آبادي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
۶۸.۶% ۷
رضایت خرید: ۶۸.۶ % / (۷) رای
  • کاملا راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • نظری ندارم ۱۴.۲۹ ٪
  • ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
  • کاملا ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
4.8
Votes : 23