چکیده پروژه : بررسی عددی تاثیر لغزش سطوح آبگریز برکاهش درگ با استفاده از نرم افزار Fluent (کد پروژه 444)

بالا بودن نیروی درگ اجسام متحرک در آب، یکی از مهم¬ترین دلایل عدم امکان دستیابی به سرعت¬های بالا در آن است. در این راستا، کاهش مقدار این نیروی مقاوم همواره مورد توجه محققین در این زمینه بوده است. در این پژوهش، به عنوان راهکاری برای کاهش این نیرو، اثر استفاده از مواد آبگریز روی سطح یک پرتابه مورد بررسی قرار گرفته است. مقدار ضریب درگ با توجه به میزان لغزش ایجاد شده روی سطح پرتابه توسط سطوح آبگریز با استفاده از نرم افزار فلوئنت مورد بررسی قرار گرفته است. سطوح آبگریز به عنوان سطوحی شناخته می¬شوند که زاویه¬ی تماسی بین سطح و قطره¬ی ثابت روی آن از 90درجه بیشتر باشد و در سطوح بسیار آبگریز مقدار این زاویه به بیش از 150 درجه می¬رسد. این سطوح به دلیل خواص خود تمیزشوندگی و ایجاد لغزش (کاهش درگ) در کنترل جریان در میکروکانال¬ها، فیلتراسیون، ربوتیک، انتقال مایعات بدون اتلاف و صنایع دریایی و ابجاد پوشش ضد خوردگی کاربرد دارند. نتایج نشان می¬دهند که با استفاده از سطوح آبگریز روی سطح و با توجه به ضریب لغزش حداکثر قابل دسترس برابر با 1.5، می¬توان ضریب درگ یک پرتابه¬ی زیرآبی را حداکثر به میزان 33 درصد کاهش داد.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : بررسی عددی تاثیر لغزش سطوح آبگریز برکاهش درگ با استفاده از نرم افزار Fluent (کد پروژه 444)

هنگام حرکت یک جسم در محیط نیرویی به وجود می¬آید که با این حرکت مقابله می¬کند که به عنوان نیروی-درگ شناخته می¬شود. این نیرو برای تمام اجسامی که در محیط¬های متفاوت درحال حرکت هستند وجود دارد. میزان این نیرو به عوامل مختلفی از جمله چگالی محیط و سرعت حرکت جسم نسبت به سیال و مساحت تصویر روبه¬روی جهت حرکت جسم و ضریب¬درگ وابسته است. نیروی درگ اصطکاکی بخشی از نیروی درگ است که به تنش برشی بر سطح جسم ارتباط دارد. این نیرو نه تنها تابع بزرگی تنش برشی بلکه به جهت گیری سطحی که بر آن عمل می‌کند نیز بستگی دارد. اگر جسم سطحی به موازات جهت سرعت جریان باشد تمام تنش برشی در نیروی درگ نقش دارد ولی اگر سطح عمود بر جهت سرعت جریان باشد تنش برشی هیچ نقشی در نیروی درگ ندارد. در حالت کلی برای اجسام با اشکال متفاوت تنش برشی مؤثر بر نیروی درگ چیزی بین این دو حالت حدی است. از آنجایی که گرانروی اکثر سیالاتی که استفاده می‌شود کم است لذا نیروی درگ اصطکاکی نقش کمی در نیروی درگ کلی دارد. اگر بر اساس اعداد بدون بعد این موضوع بیان شود یعنی در رینولدزهای بالا نقش تنش برشی در نیروی درگ کم خواهد بود. برای اجسام خط جریانی یا در رینولدزهای پایین بیشتر نیروی درگ ناشی از تنش برشی است. درگ فشاری بخشی از نیروی درگ است که ناشی از فشار بر روی سطح جسم است. به علت تاثیرپذیری زیاد از شکل جسم به درگ شکلی نیز معروف است. درگ فشاری به بزرگی و همچنین جهت گیری سطحی که بر آن اعمال می‌شود بستگی دارد. برای مثال در سطحی موازی جهت حرکت سیال نیروی فشاری عمود بر جهت سرعت سیال وارد می‌شود و لذا در نیروی درگ هیچ تأثیری ندارد در حالی که برای سطحی عمود بر جهت جریان همه نیروی درگ ناشی از درگ فشاری خواهد بود.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: بررسی عددی تاثیر لغزش سطوح آبگریز برکاهش درگ با استفاده از نرم افزار Fluent (کد پروژه 444)

4.4 از 5 ( 38 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نرم افزار های استفاده شده :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
3.30 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
علي عيسي پور مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.1
38 total
5 12 
4 16 
3 10 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23