چکیده پروژه : اثر نصب پره بر انتقال حرارت و جریان سیال در دستگاه آب شیرین کن خورشیدی یک طرفه (کد پروژه 458)

در این مطالعه به بررسی عددی جابه جایی طبیعی انتقال حرارت و جریان سیال در دستگاه آب شیرین کن خورشیدی پرداخته شده است. برای بالا بردن بازدهی و عملکرد این سیستم پره های مختلف در حالت بدون پره برای اثرات گردابی حاصله از جابه جایی طبیعی انتقال حرارت در دستگاه خورشیدی ارائه شده اند. در این مطالعه جریان در داخل دستگاه در حالت دو بعدی، پایدار و آرام فرض شده است.روش عددی از محاسبات عددی برای تشخیص و حل مسئله پیوستگی، مومنتوم، انرژی و معادله بقای جرم استفاده شده است. پره ها در بخش جدا ناپذیری از دیواره های دستگاه در دو روش مختلف در بخش پایینی و بالایی نصب شده اند. نتایج عدد ناسلت برای مکان های مختلف پره ها مطرح شده اند. همیشه، نتیجه نمایش بهره وری پره در عملکرد سیستم در مقایسه با دستگاه بدون پره است. همچنین تغییرات هندسه در دستگاه مورد بررسی قرار گرفته است.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : اثر نصب پره بر انتقال حرارت و جریان سیال در دستگاه آب شیرین کن خورشیدی یک طرفه (کد پروژه 458)

آب مایه‌ی حیات است. اهمیت آب در زندگی انسان و تمام موجودات زنده کاملاً مشخص است. در میان آب‌ها، آب آشامیدنی یا به اصطلاح، آب شیرین برای انسان بسیار مهم است. بنابراین، تبدیل آب‌های شور دریا به آب آشامیدنی در مباحث محیط زیست برای ما نیز مهم است. آب یک فاکتور موثر در افزایش قابل ملاحظه سلامت، امنیت غذا و توسعه اقتصادی دارد. با توجه به اینکه آب 71 درصد از سطح زمین را پوشانده است وتنها 0.1 درصد از آن در حال حاضر برای استفاده در دسترس می باشد[1]. با افزایش گرمای جهانی بحران آب یک چالش جدی در آینده نزدیک خواهد بود. برخی محققان ارزیابی کرده اند که تا سال 2025 بیش از نیمی از جمعیت جهان در معرض آسیب های ناشی از کمبود آب قرار می گیرند. بنابراین یک ایده عالی استفاده از انرژی خورشید برای تولید آب شرب از آب شور دریا می باشد ضمن اینکه این دستگاه ها ارزان و با موقعیت های محیطی سازگار و دارای تکنولوژی ساده می باشند[2].
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: اثر نصب پره بر انتقال حرارت و جریان سیال در دستگاه آب شیرین کن خورشیدی یک طرفه (کد پروژه 458)

4.6 از 5 ( 52 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
3.66 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
قدسيه جعفري مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.1
52 total
5 20 
4 15 
3 17 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23