چکیده پروژه : بررسی عددی اثریخ زدگی بر عملکرد ایرفول ناکا23012 (کد پروژه 463)

یکی از پدیده های ناخوشایندی که در پرواز اتفاق می افتد ، یخ زدگی است زیرا با تشکیل یخ ، سطح صاف لازم برای جریان هوا از بین رفته و نیروی پسا افزایش می یابد همچنین توانایی تولید نیروی برآی ایرفول هم کاهش می یابد .مقدار افزایش وزن ناشی از این یخ ها در مقایسه با اختلالاتی که در جریان هوا ایجاد میکنند ، بسیار ناچیز است . بنابراین برای جبران این پسای اضافی نیروی پیشران هواپیما نیز باید افزایش یابد حتی ممکن است نیاز باشد تجهیزات دیگری نیز برای تولید نیرو به هواپیما اضافه شود . دماغه هواپیما هم ، برای تولید نیروی بر آی بیشتر و جلوگیری از کاهش ارتفاع باید بالاتر رود . اما با افزایش زاویه حمله ، میزان یخ روی بالها و بدنه به طور ناخوشایندی افزایش می یابد .

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : بررسی عددی اثریخ زدگی بر عملکرد ایرفول ناکا23012 (کد پروژه 463)

27درصد از سوانح هوایی منجر به فوت در دهه نود میلادی ناشی از پدیده یخ زدگی بوده اند. نمودارهای فوق اطلاعات جالبی را در رایطه با سهم یخ زدگی در سوانح هواپیماهای مختلف و نیز سهم انواع یخ زدگی در این سوانح نشان می دهد. یخ نه تنها سطح بال ، بلکه روی تمامی سطوح بدون حفاظ هواپیما از جمله ملخ ، شیشه جلو ، آنتن ها ، هواش ها ، رودی هوا و پوسته موتور را هم می پوشانند . این یخ ها می توانند باعث ارتعاش شدید آنتن ها و حتی شکسته شدن آن ها شوند .در حالت عادی ، این شرایط می تواند به اندازه ای وخیم باشد که مانع از ادامه پرواز یک هواپیما سبک شود . شکل گیری یخ روی آنتن های هواپیما می تواند در اثر عوامل ایروالاستیک، باعث بروز ارتعاشات شدید در آنها شود که این ارتعاشات می توانند حتی منجر به شکستن این آنتن ها گردند به دلیل وجود این یخ ها ، هواپیما ممکن است در سرعت های بالاتر و زوایای حمله کمتری نسبت به حالت عادی استال کرده وبه صورت غیر قابل کنترلی roll و Pitch کند .یخ ها همچنین می توانند با تشکیل شدن در کاربراتور سبب گرفتگی موتور شده و یا در مورد موتورهای انژکتوری باعث انسداد راه هوا می شوند.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: بررسی عددی اثریخ زدگی بر عملکرد ایرفول ناکا23012 (کد پروژه 463)

4.4 از 5 ( 40 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
8.39 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
فاطمه اسپهبدي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.3
40 total
5 19 
4 14 
3 7 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23