چکیده پروژه : استفاده از کانال به منظور افزایش بهره وری جذب انرژی باد (کد پروژه 465)

در سه دهه اخیر، نرخ استفاده از توربین های بادی افزایش پیدا کرده است. دانشمندان و پژوهشگران مطالعات زیادی را برای افزایش راندمان توربین های بادی انجام دادند. عوامل مختلفی برای افزایش کارامدی انواع توربین های بادی وجود دارد، که مهم ترین آن ها سرعت باد در محل قرارگیری توربین و کارایی آیرودینامیکی توربین های بادی میتوان نام برد. توربین های بادی اغلب دربرج های بلند نصب میشوند که هزینه های نصب و راه اندازی و تعمیرو نگهداری را بالا میبرد. به همین منظوراز دستگاهی به نام invelox برای کاهش هزینه ها استفاده میشود. در شکل زیر طرح کلی اینولاکس نشان داده شده است که بدون هزینه ی اضافه برای تعیین مسیر باد و همچنین قرار دادن توربین ها در ارتفاع بالا، میتوان توربین را در روی زمین و حتی زیر زمین در محلی به نام ونتوری یا گلویی که سرعت باد افزایش میابد قرار داد.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : استفاده از کانال به منظور افزایش بهره وری جذب انرژی باد (کد پروژه 465)

اولین استفاده‌ها از انرژی باد به استفاده جهت در توربین‌های چرخان به آسیاب‌های بادی برمی‌گردد. نخستین آسیاب های بادی، کاملاً از آسیاب‌های بادی معروف هلندی، که تصویر آن‌ها در ذهن بسیاری از ما ثبت شده است، متفاوت بود. تعداد پره‌های این آسیاب‌ها به ۱۲ عدد می‌رسید و پره‌ها از بالای یک دیرک عمودی، همانند بادبان‌های یک کشتی که از فراز دکل و بازوی افقی دکل آویزانند، آویخته شده بود. شاید بتوان شکل کلی این آسیاب‌ها را با چرخ و فلک‌های شهربازی‌های امروزی مقایسه کرد که محور اصلی آن‌ها در مرکز یک دایره روی زمین نصب شده است و اتاقک‌های چرخ وفلک همیشه فاصله ثابتی از سطح زمین دارند. این نوع طراحی برای آسیاب‌های بادی، شاید از بادبان‌های یک کشتی، یا از چرخ‌های دعای بودایی‌های آسیایی، که با نیروی باد می‌چرخید، الهام گرفته شده باشد. استفاده از انرژی باد پیشینه دراز مدتی داشته و به حدود سده ی دو پیش از میلاد در ایران باستان بازمی‌گردد. برای نخستین بار، ایرانیان موفق شدند با استفاده از نیروی باد، دلو (دولاب) یا چرخ چاه را به گردش درآورده و آب را از چاه‌ها به سطح مزارع برسانند.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: استفاده از کانال به منظور افزایش بهره وری جذب انرژی باد (کد پروژه 465)

4.6 از 5 ( 42 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
6.36 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
علي قائميان مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
3.9
42 total
5 13 
4 13 
3 16 
2 0 
1 0 
4.8
Votes : 23