بررسی فرآیندهای احیای پیوسته کاتالیست (کد پروژه 47)

تاریخ ثبت :
21 خرداد 1397
ثبت کننده :
4.6
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : بررسی فرآیندهای احیای پیوسته کاتالیست (کد پروژه 47)

این پایان نامه شامل 4 فصل می¬باشد که فصل اول آن شامل 4 بخش است. بخش اول آن تعاریف مختصری از انواع هیدروکربن¬ها می¬باشد. در بخش دوم در مورد بنزین و تاریخچه آن صحبت شده است. در بخش سوم دربارۀ عدد اکتان، تعریف عدد اکتان و عوامل مؤثر بر افزایش عدد اکتان به طور کامل بحث شده است، علاوه¬براین انواع مختلف بنزین¬های تولیدی در پالایشگاه¬ها نیز مورد بحث قرار گرفته است. بخش چهارم نیز دربارۀ کاتالیزور و تعاریف مورد نیاز مانند: فعالیت و پایداری کاتالیست، است. موضوع فصل 2 کراکینگ و رفرمینگ (تبدیل) کاتالیستی است. این فصل شامل 3 بخش می¬باشد. بخش اول آن تعریفی از کراکینگ است و انواع کراکینگ و تاریخچه کراکینگ¬ها مورد بحث قرار گرفته است. همچنین مقایسه¬ای بین انواع کراکینگ شده است. بخش دوم فصل درباره انواع فرایند¬های پالایشگاهی و پتروشیمی همچون فرایندهای آلکیلاسیون و ایزومراسیون که منجربه تولید بنزین می¬شوند مورد مطالعه قرار گرفته است. بخش سوم آن در مورد رفرمینگ کاتالیستی که مورد بحث اصلی این پایان-نامه است، می¬باشد. در این بخش ابتدا تعریفی از رفرمینگ کاتالیزوری و تاریخچه آن آمده است.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : بررسی فرآیندهای احیای پیوسته کاتالیست (کد پروژه 47)

پالايش نفت با تقطير جزء به ‌جزء نفت‌خام به گروه‌هاي هيدروكربني تقسیم شده و خواص محصولات مستقيماً متناسب با نحوه انجام فرآيند تبديل نفت مي باشد. هدف پالایش آن است که از نفت خام، ردیف کاملی از فرآورده¬ های نفتی که جوابگوی نیاز کمی و کیفی بازار مصرف باشند، تولید شود. توسعه عملیات و فرآیندهای پالایش و تنظیم آن ها در نمودارهای پالایشی همواره تحت تاثیر روند کاربرد فرآورده های نفتی بوده است. در اواخر دهه 1960، در اثر افزایش تقاضا برای فرآورده های سبک ( بنزین، سوخت دیزل ) و کاهش مصرف فرآورده های سنگین (نفت سوخت¬ها)، پالایش نفت دستخوش تغییرات عمده¬ای شد، همان گونه که در جدول (1-1) نشان داده شده است. این تغییرات همراه بود با بهبود کیفیت فرآورده ها به ویژه افزایش عدد اکتان بنزین ها.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: بررسی فرآیندهای احیای پیوسته کاتالیست (کد پروژه 47)

4.6 از 5 ( 49 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
تعداد صفحات فایل pdf :
140 دارای فایل ورد
حجم فایل اصلی :
17.30 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
سيده رفعت بنافتي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.0
49 total
5 17 
4 17 
3 15 
2 0 
1 0 
4.8
Votes : 23