چکیده پروژه : مدل سازی آزمایشگاهی و بررسی جدایش بین لایه ای در مود یک شکست در نمونه کامپوزیت و فلز (کد پروژه 472)

به دلیل اهمیت بررسی تاثیر نشتی بر شکست اتصالات ترمیمی کامپوزیت های شیشه/اپوکسی بر لوله ها انتقال نفت و گاز و مخازن تحت فشار ،طراحی این نوع اتصالات نیازمند کسب دانش از مقاومت اتصال در مقابل خرابی جهت طراحی اتصالات قابل اطمینان می باشد .در این پژوهش، به بررسی جدایش بین لایه ای در مود یک شکست در اتصال کامپوزیت به فلز با استفاده از مدلسازی آزمایشگاهی می پردازیم. مقاومت به شکست یا چقرمگی شکست بین لایه ای با استفاده از نمونه استاندارد تیر یکسر گیردار دو لبه که ساخت آن توسط کامپوزیت شیشه /اپوکسی بر روی قطعه فلزی به صورت لایه چینی دستی انجام گرفت، مورد بررسی قرار گرفت.برای محاسبه چقرمگی شکست بین لایه ای از دو روش تیر اصلاح شده (MBT) و کالیبراسون نرمی (CC) استفاده شده است . و همچنین جهت مقایسه مقادیر انرژی شکست و پی بردن به مقادیر این انرژی سیستم های رزینی کاربردی در صنعت را مورد استفاده قرار دادیم. نتایج نشان می دهند دو سیستم رزینی پرایمر و تتا برمنحنی مقاومت (R-Curve) تاثیر یکسانی ندارند و مقادیر شروع وگسترش چقرمگی شکست بین لایه ای همانطور که از ساختار قوی تر پرایمر انتظار می رفت مقادیر بیشتری را نسبت به نمونه های تتا ارائه می کنند. و همچنین نمونه های با پرایمر دارای یکنواختی رشد جدایش در لایه میانی اتصال فلز به کامپوزیت می باشند.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : مدل سازی آزمایشگاهی و بررسی جدایش بین لایه ای در مود یک شکست در نمونه کامپوزیت و فلز (کد پروژه 472)

جهان توسعه یافته امروز برای انتقال نفت ، گاز و پتروشیمی توسعه آب، دفع پسابهای صنعتی و فاضلاب، انتقال انرژی برق از طریق کابل و به طور کلی جهت امکان پذیر شدن بسیاری از فرآیندهای صنعتی به خطوط لوله وابسته است. روشهای رایج سنتی برای تعمیر و بازسازی خطوط لوله نیازمند صرف هزینه‌ها و زمان زیاد و لزوم قطع جریان عبوری از درون لوله‌ها ‌است. امروزه با هدف تامین این نیاز‌ها استفاده از مواد کامپوزیتی پیشرفته رواج بسیاری یافته ‌است. لوله‌های فولادی کاربردهای فراوانی در صنایع مختلف نظیر پتروشیمی، پالایشگاه ها، خطوط انتقال و توزیع آب شهری دارند. لذا عدم نشتی و سالم و ایمن بودن آنها در طول عمرشان از اهمیت زیادی برخوردار است. مقاوم سازی با استفاده از کامپوزیت های پلیمری تقویت شده با الیاف مقاومت لوله ها را افزایش داده و همچنین مقاومت آنها را در برابر خوردگی از داخل و خارج، سایش، تغییرات دمایی و … افزایش می دهد.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: مدل سازی آزمایشگاهی و بررسی جدایش بین لایه ای در مود یک شکست در نمونه کامپوزیت و فلز (کد پروژه 472)

4.7 از 5 ( 49 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
28.60 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
قربانعلي قلعه سري مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.0
49 total
5 16 
4 18 
3 15 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23