چکیده پروژه : اثر زاویه شیشه یک آب شیرین کن خورشیدی شیب یک طرفه و دو طرفه بر ضریب انتقال حرارت جابجایی آزاد درون محفظه (کد پروژه 474)

تغییر شیب شیشه یک آب شیرین¬کن خورشیدی، علاوه بر اینکه بر میزان جذب تابش خورشیدی تاثیر دارد، بر جریان جابه جایی آزاد درون محفظه نیز تاثیر گذار است. بر این اساس، در این مقاله به بررسی عددی اثر زاویه شیشه یک آب شیرین¬کن خورشیدی بر ضریب انتقال حرارت جابه¬جایی طبیعی درون آن پرداخته شده است. برای حل معادلات حاکم بر جریان سیال درون محفظه، شامل معادلات پیوستگی، مومنتوم و انرژی از نرم¬افزار تجاری انسیس- فلوئنت استفاده شده است. جریان در داخل آب¬شیرین¬کن با شیب یک طرفه در حالت دو بعدی، پایدار و آرام فرض شده است. شبیه¬سازی¬ها برای زوایای مختلف شیشه شامل 0، 5، 10، 35/14 و 20 درجه نسبت به افق انجام شده است. نتایج نشان می¬دهد که نمودار ضریب انتقال حرارت جابه جایی بر حسب زاویه شیب، دارای یک کمینه است.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : اثر زاویه شیشه یک آب شیرین کن خورشیدی شیب یک طرفه و دو طرفه بر ضریب انتقال حرارت جابجایی آزاد درون محفظه (کد پروژه 474)

آب مایه ی حیات است. اهمیت آب در زندگی انسان و تمام موجودات زنده کاملا مشخص است. در میان آب ها، آب آشامیدنی یا به اصطلاح، آب شیرین برای انسان بسیار مهم است. بنابراین، تبدیل آب های شور دریا به آب آشامیدنی در مباحث محیط زیست برای ما نیز مهم است. آب یک فاکتور موثر در افزایش قابل ملاحظه سلامت، امنیت غذا و توسعه اقتصادی دارد. با توجه به اینکه آب 71 درصد از سطح زمین را پوشانده است وتنها 0.1 درصد از آن در حال حاضر برای استفاده در دسترس می باشد. طبق تحقیقات محققان در چند سال آینده جهان در معرض کمبود آب آشامیدنی قرار می گیرد ]1[. با اینکه بیش از دو سوم زمین را آب فرا گرفته است، اما به علت شور بودن، امکان استفاده از آن برای مصارف آشامیدنی، کشاورزی و صنعتی وجود ندارد. در حقیقت دسترسی به آب آشامیدنی یکی دیگر از معضلات جوامع امروزی می باشد. برآورد می شود که تقریبا 10 درصد جمعیت کره زمین دسترسی به آب آشامیدنی سالم ندارند. امروزه از روش های مختلفی جهت استحصال آب شیرین از آب شور استفاده می شود. اما در اکثر این روش ها انرژی مورد استفاده، هزینه زیادی را به مصرف کننده وارد می کند. از طرف دیگر دسترسی به انرژی خورشیدی به راحتی میسر می باشد. بنابراین ایده استفاده از انرژی خورشید برای تبدیل آب شور به شیرین، از سال های دور ذهن بشر را به خود مشغول نموده است]2-4[.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: اثر زاویه شیشه یک آب شیرین کن خورشیدی شیب یک طرفه و دو طرفه بر ضریب انتقال حرارت جابجایی آزاد درون محفظه (کد پروژه 474)

4.2 از 5 ( 51 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
11.08 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
مهدي يونسي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.1
51 total
5 23 
4 12 
3 16 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23