چکیده پروژه : تهویه مطبوع و راهکارهای بهینه سازی انرژی در ساختمان ، برآورد هزینه ها با نرم افزار کریر (کد پروژه 476)

امروزه بحث انرژي از مهمترين مباحث مطرح در تمام كشورهاي جهان در امر توسعه به شمار مي‎رود. توسعه اقتصادي و اجتماعي كشورها نه تنها نيازمند مصرف انرژي، بلكه نيازمند افزايش مصرف آن است. نگاهي به روند مصرف انرژي در كشورهاي در حال توسعه به وضوح نشان مي‎دهد كه هرگونه شتاب در امر توسعه، همزمان با افزايش قابل توجه در ميزان مصرف انرژي بوده است. تا به امروز انرژي مصرفي جهان از منابع مختلف و عمدتاً از منابع فسيلي تأمين شده است. اما مسائل و مشكلات متعدد از جمله محدوديت و پايان‎پذير بودن منابع فسيلي و اثرات زيست‎محيطي ناشي از سوزاندن اين منابع ضرورت صرفه‎‎جويي در مصرف انرژي با بهينه‎سازي مصرف آن و نيز جايگزيني منابع ديگر انرژي بخصوص انرژيهاي تجديدپذير را آشكار نموده است.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : تهویه مطبوع و راهکارهای بهینه سازی انرژی در ساختمان ، برآورد هزینه ها با نرم افزار کریر (کد پروژه 476)

همانطور كه مي‎دانيم اكتشاف، استخراج، توليد ، بهره‎برداري ،‌انتقال ، تبديل، توزيع و مصرف حاملهاي انرژي فسيلي موجب ايجاد آلودگيهاي فراواني در هوا ، آب و خاك شده كه آلودگيهاي صوتي ، بويايي و ديداري را نيز به دنبال دارد. اين اثرات و آلودگيها ،‌محيط زيست انساني و طبيعي را با تهديدها و مخاطرات مواجه نموده است. يكي از مهمترين اين آلودگيها ،‌آلودگي هوا در اثر انتشار و نشت گازهاي آلاينده ناشي از احتراق سوختهاي فسيلي است. در این پایان نامه بر آنیم ابتدا تهویه مطبوع و انواع آن ،اهمیت تهویه مطبوع در ساختمان و اهمیت آن در بحث صرفه جویی انرژی در ساختمان را مورد بررسی کا مل قرار دهیم . سپس به تفصیل به آموزش نرم افزار کریر و ویَژگی های آن می پردازیم . و در قسمت مهم این پایان نامه به راهکار های بهینه سازی انرژی در یک ساختمان نمونه (شکل 1- پلن ساختمان چهار طبقه ، دو واحدی ) و تاثیر آن در مصرف سوخت سالیانه و برآورد هزینه های آن می پردازیم .
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: تهویه مطبوع و راهکارهای بهینه سازی انرژی در ساختمان ، برآورد هزینه ها با نرم افزار کریر (کد پروژه 476)

4.7 از 5 ( 36 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نرم افزار های استفاده شده :
نوع پروژه :
تعداد صفحات فایل pdf :
100 دارای فایل ورد
حجم فایل اصلی :
15.32 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
رضا اميني مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.0
36 total
5 13 
4 10 
3 13 
2 0 
1 0 
4.8
Votes : 23