تولید سوخت هیدروژن از ضایعات غذایی (کد پروژه 48)

تاریخ ثبت :
21 خرداد 1397
ثبت کننده :
سيدحسين رستمكلائي
4.9
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : تولید سوخت هیدروژن از ضایعات غذایی (کد پروژه 48)

این مطالعه مروری بر تولید سوخت هیدروژن ، اهمیت و مزایای آن و روش های رایج برای تولید آن دارد . این سوخت به دلیل مزایای زیاد از جمله تولید انرژی زیاد و نداشتن آلودگی اخیرا بسیار مورد توجه قرار گرفته است . این سوخت به مقدار 122KJ/g یعنی در حدود 2.5 برابر سوخت های هیدروکربنی انرژی تولید می کند بدون تولید هیچ آلودگی و به هنگام سوختن فقط بخار آب تولید می کند . در اینجا روش های متعددی برای تولید هیدروژن ارائه شده است اما روشی که بیشتر مورد بررسی قرار گرفته تولید آن از روش های بیولوژیکی یعنی استفاده از ضایعات غذایی و کشاورزی برای تولید این سوخت است . روشی که برای تولید هیدروژن از ضایعات بیشتر مورد استفاده قرار گرفته است شامل فرایند تخمیر بدون نور و تخمیر با نور است که تخمیر بدون نور بیشتر مورد توجه قرار گرفته است

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : تولید سوخت هیدروژن از ضایعات غذایی (کد پروژه 48)

زیرا روشی است که نیاز به یک منبع انرژی خارجی و یک معرف شیمیایی ندارد و در بیشتر مواقع هیدروژن بیشتری از این طریق تولید می شود.ضایعاتی که برای فرایند تخمیر مورد آزمایش قرار می گیرند باید دارای مواد مغذی همچون پروتئین ، چربی ، نشاسته و به خصوص کربوهیدرات زیاد باشند به طوری که در بسیاری از آزمایشات زمانی که مقدار کربوهیدرات ضایعات کم بود مقدار هیدروژن بسیار کمی پس از فرایند تخمیر به دست آمد. روش های بسیاری نیز برای بهبود تولید بیوهیدروژن ارائه شده اند که می توان از روش هیدرولیز کردن قبل از فرایند تخمیر ، روش اعمال ولتاژ DC ، انجام روش فراصوتی ، روش تخمیر نوری پس از انجام تخمیر بدون نور و ... که در فصل سوم به طور مفصل شرح داده شده اند ، نام برد . روش های دیگری نیز برای تولید هیدروژن مورد آزمایش قرار گرفته است از قبیل بهسازی بخار،اکسیداسیون نسبی،خود گرمایی ، پلاسما ،الکترولیز(تجزیه به وسیله ی برق)،پیرولیز(تجزیه در اثر حرارت)و... که مزایا و معایب آنها در ادامه ذکر شده است . در حال حاضر یکی از مشکلات اصلی برای تولید هیدروژن بازده پایین است که همه ی روش های گفته شده سعی بر تولید این سوخت با بازدهی هر چه بیشتر دارند ، که این روش ها وشرایط عملی لازم برای انجام این فرایند ها از قبیل دما ، فشار ، PH و ... مورد بررسی قرار گرفته اند ، که در فصل های آینده به طور کامل توضیح داده شده است.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: تولید سوخت هیدروژن از ضایعات غذایی (کد پروژه 48)

4.9 از 5 ( 49 نفر ) شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
4.38 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
سيدحسين رستمكلائي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
۶۸.۶% ۷
رضایت خرید: ۶۸.۶ % / (۷) رای
  • کاملا راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • نظری ندارم ۱۴.۲۹ ٪
  • ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
  • کاملا ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
4.8
Votes : 23