چکیده پروژه : تحلیل اثرات شناوری بر مشخصه های جریان و انتقال حرارت یک استوانه ی دو بعدی با اعداد رینولدز مختلف (کد پروژه 493)

وجود ریزش گردابه در جریان لزج عبورکننده از روی اجسام، مسأله¬ای است که توجه محققان بسیاری را به خود جلب کرده است. زیرا ریزش گردابه با ایجاد نوسان در نیروهای آیرو/ هیدرودینامیکی سبب به¬وجود آمدن ارتعاشات ناخواسته در اجسام می¬شود. به همین منظور، بررسی-های تجربی و عددی فراوانی برای حذف ریزش گردابه¬ها صورت گرفته است. کنترل و حذف ریزش گردابه¬ها می¬تواند به روش¬های مختلفی از قبیل دمش، مکش، ایجاد زبری سطح، استوانه¬های کنترلی چرخان و سطوح متحرک انجام شود .

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : تحلیل اثرات شناوری بر مشخصه های جریان و انتقال حرارت یک استوانه ی دو بعدی با اعداد رینولدز مختلف (کد پروژه 493)

پدیده ریزش گردابه در جریان همراه با انتقال حرارت همرفت ترکیبی (اجباری و طبیعی) به دلیل اضافه شده اثرات شناوری، وضعیت فیزیکی پیچیده¬تری پیدا می¬کند؛ زیرا همرفت طبیعی با ایجاد یک جریان ثانویه در نزدیکی جسم جامد، می¬تواند تأثیر بسیار زیادی بر نحوه تشکیل لایه مرزی و دنباله جریان داشته باشد. در این پروژه ما سعی داریم با تغییر عدد گراشف ریزش گردابه ها را متوقف کنیم.حین انجام ازمایش متوجه میشویم برای اعداد گراشف بالای 1500 ریزش گردابه ها کم شده و جریان به صورت پایا در میاید وبرای گراشف های بالاتر از 2000این ریزش ها کم کم متوقف میشود همچنین در این پروژه علاوه بر اعداد رینولدز 100که در کاتالوگ موجود است این ازمایش را برای اعداد رینولدز 200 نیز انجام دادیم و متوجه شدیم با افزایش عدد رینولدز جریان دیر تر پایا شده است و ریزش گردابه ها دیر تر متوقف میشود که نتایج ان را در قسمت های بعد به صورت کامل مشاهده خواهیم کرد.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: تحلیل اثرات شناوری بر مشخصه های جریان و انتقال حرارت یک استوانه ی دو بعدی با اعداد رینولدز مختلف (کد پروژه 493)

4.3 از 5 ( 36 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
5.03 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
علي ساداتي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.2
36 total
5 14 
4 14 
3 8 
2 0 
1 0 
4.8
Votes : 23