اثرنوع سیال بر سیستم مایع خنک در سرمایش Cpu (کد پروژه 494)

تاریخ ثبت :
24 تیر 1397
ثبت کننده :
4.7
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : اثرنوع سیال بر سیستم مایع خنک در سرمایش Cpu (کد پروژه 494)

واحد پردازش مرکزی (CPU) تولید کننده مقدار زیادی از حرارت نامطلوب در سیستم های محاسباتی است. پردازنده مسئول پردازش بسیاری از داده ها در سیستم ها است و اغلب به عنوان پردازنده مرکزی کامپیوتر اشاره شده است. هنگامی حرارت در آستانه بیش از حد قرار داده شده ، پردازنده در خطر نقص یا آسیب دائمی است. برای غلبه بر گرمای بیش از حد، سیستم را می توان با سیستم های خنک کننده که برای کمک به تنظیم درجه حرارت در داخل یک واحد و در نتیجه حفظ عملکرد کارآمد مجهز کرد. این مقاله به بررسی رایج ترین فن آوری خنک کننده امروز در حال حاضر به عنوان مراحل اولیه تحقیق و توسعه استفاده می شود. در این مقاله چند روش خنک کننده CPU که در حال حاضر در دسترس است برای کاهش بیش از حد دما، با تاکید خاص بر فن آوری های خنک کننده مایع قرار داده شده را ارزیابی می کند. ما همچنین چندین گزینه پیشرفته که از این نوع سیستم اساسی مانند لوله های انتقال حرارت برای ایجاد سینک ، فعال سازی سینک حرارتی مایع ، غوطه وری مایع، و فن آوری خنک کننده ترموالکتریک استفاده میکند را بررسی کنیم. داده های مربوطه و مقایسه به دست آمده از تعداد مقالات چاپ شده و ارائه شده برای حمایت از اطلاعات ارائه شده است.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : اثرنوع سیال بر سیستم مایع خنک در سرمایش Cpu (کد پروژه 494)

شايد تاكنون مطالب زيادى درخصوص خنك سازى و كولينگ سيستمهاى كامپيوترى را مطالعه كرده باشيد، در حقيقت پرداختن به اين موضوع در اين زمان تكرار مطالب گذشته است. اما از آنجا كه توليدكنندگان تجهيزات خنک سازى كامپيوترهاى شخصى دائماً با نوآور ى ها و طراحى هاى منحصر به فرد مصرف كنندگان را به استفاده از محصولات جديد با كارايى بيشتر تشويق مى كنند، به نظر مى رسد نگاهى اجمالى به شيوه هاى خنک سازى سيستم هاى كامپيوترى به صورت دوره اى خالى از لطف نباشد. کوچک سازی و تقاضا برای عملکرد بالا پایان از دستگاه های الکترونیکی و لوازم همچنان به افزایش چشمگیر در نسل شار حرارتی خود منجر شده است. در نتیجه، خنک کننده های معمولی و روش های خنک کننده به طور فزاینده ای در پاسخگویی به نیازهای خنک کننده و چالش های این دستگاه های الکترونیکی با حرارت بالا تولید می شوند. این مطالعه نقد انتقادی از روش های خنک کننده سنتی و در حال ظهور و همچنین خنک کننده های الکترونیک را فراهم می کند.با خواص حرارتی فوق العاده و مزایای متعدد، نانوفیلد ها وظایف بسیار خوبی در برآورده کردن نیازهای خنک کننده دستگاه های الکتریکی تولید گرما دارند. بخش زیر (خنک کننده هوا) با فن آوری خنک کننده پایه اغلب در گذشته استفاده می شد.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: اثرنوع سیال بر سیستم مایع خنک در سرمایش Cpu (کد پروژه 494)

4.7 از 5 ( 37 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
6.24 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
رامش فاضل زاده مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
3.9
37 total
5 10 
4 14 
3 13 
2 0 
1 0 
4.8
Votes : 23