چکیده پروژه : کاربردهای انرژی خورشیدی در صنایع غذایی (کد پروژه 50)

در این پژوهش هدف اصلی بررسی جدیدترین کاربردها و دستاوردهای انرژی خورشیدی در صنایع غذایی می باشد . انرژی خورشیدی با توجه به خصوصیات بی نظیر خود ، توجه بسیاری از محققان را به خود جلب نموده است . میزان قابل توجه انرژی ورودی روزانه به سطح زمین ، رایگان بودن ، پاک بودن از جمله این خواص می باشد . تحقیقات گسترده ای در رابطه با بکارگیری انرژی خورشیدی در زمینه های متعدد صورت گرفته است که یکی از فراگیرترین آن ها صنعت غذاست . خشک کن های خورشیدی که با قاطعیت می توان گفت اصلی ترین کاربردهای تجاری را در این زمینه به خود اختصاص می دهند ، در طرح ها و با قابلیت های مختلف مورد آزمایش قرار گرفته و ساخته شده اند . با توجه به نیازهای متعدد و مختلف مصرف کنندگان ، در طول زمان ، خشک کن های خورشیدی متنوع ، کارامدتر و کم نقص تری طراحی شده و مورد استفاده قرار گرفته است که هر کدام از انواع این خشک کن ها می توانند تحت شرایطی اولین گزینه برای انتخاب در بازار مصرف باشند .

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : کاربردهای انرژی خورشیدی در صنایع غذایی (کد پروژه 50)

رشد روزافزون جمعیت جهان ، کاهش مقادیر ذخیره‌ی سوخت های فسیلی ، افزایش قیمت انواع سوخت ، بحران جهانی انرژی و نیز افزایش میزان گازهای گلخانه ای و در نتیجه گرم شدن زمین ، علاقه ی رو به رشدی برای جایگزینی سوخت های رایج با انرژی های تجدیدپذیر را به وجود آورده است . منابع انرژی که هم ارزان قیمت هستند و هم آلودگی زیست محیطی کم تری را دارا می باشند . از میان انواع مختلف انرژی های تجدیدپذیر ، انرژی خورشیدی یکی از پرطرفدارترین گزینه هاست ؛ زیرا همیشه و همه جا در دسترس است ، رایگان در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد ، فاقد هر گونه آلودگی زیست محیطی است و بسیاری مزایای دیگر . صنعت غذا به دلیل اهمیت ویژه ای که در زندگی ، سلامت و بقای انسان ها داراست یکی از مهم ترین صنایع ، قلمداد می شود . صاحبان صنایع غذایی نیز مانند دیگر صنایع در پی جایگزینی انرژی های ارزان قیمت می باشند . از جمله مواردی که در این زمینه می توان بررسی نمود خشک کن های خورشیدی ، اجاق ها و سرخ کن های خورشیدی است . خشک کن های خورشیدی نقش عمده ای در حفظ مواد غذایی به منظور نگهداری هر چه بهتر آن ها داراست . با استفاده از این تکنولوژی می توان محتوای آب مواد غذایی را به میزانی خارج نمود که بتوان میزان رشد میکروارگانیسم ها را کند کرده و طول عمر مواد غذایی را افزایش داد . در طول این نوشتار پیرامون این تکنولوژی و دسته بندی های آن به صورت مفصل بحث می گردد .
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: کاربردهای انرژی خورشیدی در صنایع غذایی (کد پروژه 50)

4.7 از 5 ( 52 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
8.11 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
محمد خاكزاد مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.0
52 total
5 18 
4 15 
3 19 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23