چکیده پروژه : بررسی انتقال حرارت نانو فلويیدwater/ AL2O3 در یک لوله کویل مارپیجی (کد پروژه 500)

نانوسیالات (به انگلیسی : Nanoflui ) که از توزیع ذرات با ابعاد نانو درسیالات معمولی حاصل می شوند نسل جدیدی از سیالات با پتانسیل بسیار زیاد در کاربرد های صنعتی هستند. اندازه ذرات مورد استفاده در نانو سیالات از1 نانومتر تا 100 نانومتر می باشد. این ذرات از جنس ذرات فلزی همچون مس(cu)، نقره(silver) و یا اکسیدهای همچون آلومینیوم اکسید(AL2O3)، اکسید مس(CUO) و... هستند. سیالات متداولی که در زمینه انتقال حرارت استفاده می شوند ضریب هدایتی پایینی دارند. ذرات نانو به دلیل بالا بودن ضریب هدایتی شان با توزیع در سیال پایه باعث افزایش ضریب هدایتی سیال که یکی از پارامتر های اساسی انتقال حرارت محسوب می شود، می گردند. بررسی ضرایب انتقال حرارتی هدایتی ذرات در مقیاس نانومتری و پراکنده در مایع با رژیم جریان آرام در تبادل گرمای حرارتی به ویژه لوله های افقی دارای اهمیت است. نانوذرات گرافیتی، اغلب منجر به افزایش ضریب هدایتی گرمایی سیال ساکن عمدتا در ظرفیت کسرحجمی کم شده و نتایج مزبور در ادبیات فن نیز بارها گزارش شده است. افزایش انتقال حرارت به وسیله نانوفلوِییدها توسط محققان زیادی گزارش شده است. در این تحقیق نتایج عددی انتقال حرارت و جریان Al2O3 وآب در یک لوله حلقوی حلزونی که بصورت افقی در یک حمام آب گرم با دمای 60 درجه سلسیوس قرار گرفته ،بررسی شده است. در این تحقیق از روش دینامیک سیالات محاسباتی برای شبیه سازی جریان و انتقال حرارت استفاده گردید. براساس نتایج بدست آمده پیش بینی انتقال حرارت همرفت در نانوفلوئیدها در لوله های مارپیچ امکان پذیر است. افزایش ضریب انتقال حرارت نانوسیال خیلی فراتر از تصوری است که از یک رابطه مرسوم قابل پیش بینی باشد. این به نظر می رسد که تعدادی فاکتور مخصوص در مخلوط نانوسیال در حال تغییر دادن مکانیزم های فاکتور مخصوص در مخلوط نانوسیال در حال تغییر دادن مکانیزم های انتقال حرارت، مخصوصاً برای سیالات خاصی در دمای بالاتر دیواره هستند. نتایج اظهار می کند که اصلاح شرایط برای انتقال حرارت، می تواند توسط تغییر دادن سیال اصلی، منبع نانو ذره،و بارگذاری نانوذرات عملی گردد.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : بررسی انتقال حرارت نانو فلويیدwater/ AL2O3 در یک لوله کویل مارپیجی (کد پروژه 500)

نانو سیال ترکیبی از جامد- مایع است که در آن نانوذرات فلزی یا غیر فلزی معلق اند. ذرات بیش از حد ریز معلق باعث تغییر ویژگی های جابه جایی و انتقال حرارت نانوسیالات می شوند که قابلیت بسیاری برای افزایش انتقال حرارت نشان می دهند. استفاده از سیالات به منظور انتقال حرارت از سال ها پیش مورد توجه بوده است. همچنین از سال ها پیش مشخص شده بود که با اضافه نمودن ذرات جامد به صورت معلق به سیال پایه، انتقال حرارت افزایش خوهد یافت چرا که ضریب هدایت حرارتی این ذرات، صدها مرتبه بیشتر از سیالات پایه می باشد. در نتیجه انتظار می رود با استفاده از این ذرات در سیال پایه، انتقال حرارت سیال افزایش قابل ملاحظه ای داشته باشد. ذرات جامدی که به این منظور مورد استفاده قرار می گیرند از انواع مختلفی نظیر ذرات فلزی، غیر فلزی و یا پلیمری می باشند پوشش می دهد.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: بررسی انتقال حرارت نانو فلويیدwater/ AL2O3 در یک لوله کویل مارپیجی (کد پروژه 500)

4.3 از 5 ( 43 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
6.80 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
سالومه پيوندي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.1
43 total
5 19 
4 11 
3 13 
2 0 
1 0 
4.8
Votes : 23