سیر تحولی مخابرات سیار (کد پروژه 507)

تاریخ ثبت :
25 تیر 1397
ثبت کننده :
4.7
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : سیر تحولی مخابرات سیار (کد پروژه 507)

شبکه های مخابراتی با نصب سیستم مورس در مسیر خط آهن واشنگتن- بالتیموردرسال 1843 پا به عرصه وجود گذاشتند. سپس با ابداع تلفن توسط الکساندر گراهام بل در سال 1876، انتقال صدا از طریق خطوط تلفنی امکان پذیر شد. با معرفی امواج رادیویی توهرتز در سال 1888 امکان انتقال اطلاعات به محل هایی که از نظر اقتصادی نصب کابلها مقرون به صرفه نبود، ممکن شد و سرانجام جهت نیل به هدف نهایی، سیستم مخابراتی سیار مورد توجه قرار گرفت و مخابرات سیار با ارسال تلگراف پا به عرصه وجود گذاشت. به دنبال آن از این تکنیک برای ارتباط بین کشتی ها و سواحل در طی جنگ جهانی اول استفاده فراوان گردید. از آن پس تقاضا برای استفاده از سیستم های سیار روز به روز گسترش یافت بطوریکه اولین شبکه سیار عمومی در آلمان در سال 1985 تحت عنوان A-NetZ نصب و راه اندازی شد.شکل 1-1 روند تکامل و پیشرفت سیستم های مخابراتی سیار و شخصی را نشان می دهد.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : سیر تحولی مخابرات سیار (کد پروژه 507)

در شبکه های اولیه سیار عمومی یک فرستنده و گیرنده با آنتن هایی در یک منطقه نصب میشد و سعی می گردید که فرستنده دارای ماکزیمم توان خروجی باشد تا پوشش جغرافیایی ماکزیمم را ایجاد کند. تعداد محدودی واحد سیار در منطقه تحت پوشش می توانستند از طریق این سیستم با هم ارتباط بر قرار نمایند. با توجه به محدودیت باند فرکانسی مورد استفاده ، تعداد کانالهای قابل ارائه محدود بود و در نتیجه تعداد محدودی استفاده کننده می توانستند سرویس دهی شوند درحالی که تعداد متقاضیان استفاده از چنین سیستمی بسیار زیاد بودند. این محدودیت باعث شد که سیستمی که در آن بتوان از طیف فرکانسی استفاده مجدد نمود، تحت عنوان سیستم سیار سلولی آنالوگ مطرح گردید. در سال 1971این سیستم از لحاظ طیفی کارا تشخیص داده شد و بدین وسیله اولین نسل سیستم های سیار شکل گرفت. سیستم B-NetZ در آلمان وAMPS در آمریکا از این جمله اند.جدول 1-1 تعدادی از این شبکه ها را با مشخصات آن نشان می دهد.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: سیر تحولی مخابرات سیار (کد پروژه 507)

4.7 از 5 ( 50 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
تعداد صفحات فایل pdf :
130 دارای فایل ورد
حجم فایل اصلی :
11.58 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
اللهيار خوارزمي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.1
50 total
5 18 
4 18 
3 14 
2 0 
1 0 
4.8
Votes : 23