چکیده پروژه : آشنایی با انواع مخازن و طراحی یک نمونه مخزن تحت فشار جهت نگهداری گاز مایع (کد پروژه 51)

با توجه به طراحی و ساخت ظروف تحت فشار در ایران و استفاده از آنها در صنایع نفت و گاز ، نیروگاهی و دفاعی ، لزوم آشنایی هرچه بیشتر با کدهای طراحی و اصول و روش های حاکم بر آنها ، بیش از پیش نمایان می گردد. در این پروژه سعی شده است در ابتدا ، مخازن و انواع آنها بررسی شود و پس از آشنایی با قسمت های مختلف مخازن ، اصول و قواعد طراحی مخازن تحت فشار آورده شده است . در پایان نیز با توجه به قواعد و فرمول های موجود ، یک مخزن تحت فشار داخلی جهت نگهداری گاز مایع طراحی می گردد.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : آشنایی با انواع مخازن و طراحی یک نمونه مخزن تحت فشار جهت نگهداری گاز مایع (کد پروژه 51)

در صنايع شيميايي، مواد ارزشمند، مانند بنزين يا گاز مايع، طي فرايندهاي مختلفي از مواد شيميايي خام ،مانند نفت خام جدا مي شود و يا از آنها بوجود مي آيد. چند راه براي انتقال مواد خام از منابع تامين كننده به واحد فرايندي وجود دارد كه بر حسب مورد و شرا يط، از يكي از آنها مانند خطوط انتقال و يا تانكر استفاده مي گردد. همچنين محصولات توليدي نيز به روشهاي مختلف به بازار داخلي و يا خارجي عرضه ميشود. به دلايل زيادي از جمله يكسان كردن كيفيت محصول، اندازه گيري حجم محصول جهت فروش،امكان بارگيري و انتقال به تانكر و يا كشتي در حداقل زمان ممكن و ... سبب مي شود تا مواد محصول رابعد از توليد ، در مخازن يا تانكهاي مناسب ذخيره نمايند . از اصطلاح تانك براي ظروف ذخيره سازي بزرگ و با كاربرد جابجا كردن، ذخيره سازي، اندازه گيري و حمل و نقل مايعات استفاده مي گردد . به عبارت ديگر مخازن چند وظيفه اصلي به عهده دارند: -1 ذخيره مواد اوليه و خوراك واحدها -2 ذخيره مواد واسطه، كه در فرايند توليد ميشود -3 ذخيره فرآورده ها -4 ذخيره مواد براي بارگيري و پخش -5 همسان نمودن كيفيت محصول -6 معياري جهت اندازه گيري حجم خوراك و محصول توليد شده به طور كلي يك تقسيم بندي جامع و يكسان براي مخازن ذخيره وجود ندارد .
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: آشنایی با انواع مخازن و طراحی یک نمونه مخزن تحت فشار جهت نگهداری گاز مایع (کد پروژه 51)

4.6 از 5 ( 36 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
4.85 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
حسين رهجو مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.1
36 total
5 14 
4 13 
3 9 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23